Białostockie placówki otrzymały sprzęt warty 3,4 mln zł. To kolejny etap współpracy miasta z UNICEF

i

Autor: UM Białystok Przekazany sprzęt od UNICEF dla placówek w Białymstoku

Edukacja

Szkoły i przedszkola otrzymały sprzęt warty 3,4 mln zł

2023-03-28 13:05

W poniedziałek 27 marca do szkół i przedszkoli w Białymstoku trafił kolejny sprzęt w ramach współpracy miasta z UNICEF-em. Pomoce mają umożliwić wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Również tych z Ukrainy.

Nowy sprzęt dla szkół i przedszkoli w Białymstoku

Przedszkola otrzymają łącznie 61 laptopów, 61 monitorów interaktywnych oraz 61 drukarek laserowych. Szkoły natomiast, poza przekazanymi w roku ubiegłym tabletami (655 sztuk), otrzymają łącznie 360 laptopów oraz 2 tys. plecaków (tzw. wyprawek z przyborami i materiałami papierniczymi). Wsparciem objęto białostockie placówki oświatowe – przedszkola i szkoły (podstawowe i średnie).

W poniedziałek 27 marca miasto rozpoczęło przekazywanie monitorów interaktywnych. Pierwszy trafi do Przedszkola Samorządowego nr 81 w Białymstoku. Tego samego dnia ostatnie laptopy i plecaki trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

Wartość sprzętu wynosi ponad 3,4 mln zł:

  • laptopy – ok. 1,7 mln zł,
  • monitory interaktywne – 488 tys. zł,
  • plecaki – 508 tys. zł,
  • drukarki – 131 tys. (będą przekazywane w najbliższym czasie),
  • tablety – 589 tys. zł (przekazane w 2022 roku).

Współpraca Białegostoku z UNICEF-em

UNICEF, czyli organizacja utworzona przez ONZ, dotychczas działała głównie w Afryce, jednak po wybuchu wojny w Ukrainie postanowiła również tam nieść pomoc.

- Miasto Białystok podpisało z UNICEF-em umowę na kwotę 25 mln zł. Środki były już przekazywane w 2022 r. i będą do końca 2023 r. Głównie zyskają na tym białostockie placówki oświatowe, ale także różne przedsięwzięcia, które integrują społeczność polską i ukraińską - poinformował włodarz miasta.

Dzięki wsparciu finansowemu UNICEF-u wyposażane są place zabaw i tereny rekreacyjne przy przedszkolach i szkołach, kupowane jest dodatkowe wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Jednocześnie odbywają się szkolenia dla nauczycieli, warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Białystok. Policjanci dostali dramatyczne zgłoszenie. Liczyła się każda minuta
Źródło: Białostockie placówki otrzymały sprzęt warty 3,4 mln zł. To kolejny etap współpracy miasta z UNICEF