Białowieski Park Narodowy zorganizował konkurs na imię dla małego żubra. Jest jeden warunek

i

Autor: Kamil Karwacki Białowieski PN Białowieski Park Narodowy zorganizował konkurs na imię dla małego żubra. Jest jeden warunek

Białowieski Park Narodowy zorganizował konkurs na imię dla małego żubra. Jest jeden warunek

2021-07-29 14:39

Białowieski Park Narodowy ogłosił konkurs na imię dla żubra, który w maju przyszedł na świat w w Rezerwacie Pokazowym Żubrów BPN. Osoby, które mają pomysł na męskie imię dla żubra z Puszczy Białowieskiej, powinni zamieścić komentarz z propozycją pod postem na fanpage'u Białowieskiego Parku Narodowego.

Zasada jest jedna: imię powinno zaczynać się od liter PO. - Dlaczego? Ponieważ tradycją jest, że wszystkie żubry urodzone w Puszczy Białowieskiej mają początek imienia od nazwy naszego kraju: Polski - czytamy na stronie parku. Zwycięzca konkursu oraz troje losowo wybranych autorów otrzymają nagrody. Swoje propozycje można zamieszczać pod poste widocznym w tym artykule do 8 sierpnia. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Białowieskiego Parku Narodowego. W Puszczy Białowieskiej jest największa w Polsce populacja żubrów żyjących na wolności. Podczas inwentaryzacji przeprowadzonej minionej zimy doliczono się tam 715 osobników, w tym 70 młodych urodzonych w 2020 roku.

Podlasie. Stado żubrów z Puszczy Augustowskiej wyjada rolnikom zapasy przygotowane na zimę dla krów. Niczego i nikogo się nie boją!

Co wiesz o Podlasiu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
Symbolem woj. podlaskiego jest..