Białowieski Park Narodowy zorganizował konkurs na imię dla małego żubra. Jest jeden warunek

2021-07-29 14:39
Białowieski Park Narodowy zorganizował konkurs na imię dla małego żubra. Jest jeden warunek
Autor: Kamil Karwacki Białowieski PN Białowieski Park Narodowy zorganizował konkurs na imię dla małego żubra. Jest jeden warunek

Białowieski Park Narodowy ogłosił konkurs na imię dla żubra, który w maju przyszedł na świat w w Rezerwacie Pokazowym Żubrów BPN. Osoby, które mają pomysł na męskie imię dla żubra z Puszczy Białowieskiej, powinni zamieścić komentarz z propozycją pod postem na fanpage'u Białowieskiego Parku Narodowego.

Zasada jest jedna: imię powinno zaczynać się od liter PO. - Dlaczego? Ponieważ tradycją jest, że wszystkie żubry urodzone w Puszczy Białowieskiej mają początek imienia od nazwy naszego kraju: Polski - czytamy na stronie parku. Zwycięzca konkursu oraz troje losowo wybranych autorów otrzymają nagrody. Swoje propozycje można zamieszczać pod poste widocznym w tym artykule do 8 sierpnia. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Białowieskiego Parku Narodowego. W Puszczy Białowieskiej jest największa w Polsce populacja żubrów żyjących na wolności. Podczas inwentaryzacji przeprowadzonej minionej zimy doliczono się tam 715 osobników, w tym 70 młodych urodzonych w 2020 roku.

Podlasie. Stado żubrów z Puszczy Augustowskiej wyjada rolnikom zapasy przygotowane na zimę dla krów. Niczego i nikogo się nie boją!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE