Białystok: 3-latka męczyła się w rozgrzanym aucie. Mama robiła zakupy

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Białystok: 3-latka męczyła się w rozgrzanym aucie. Mama robiła zakupy

Bezmyślność matki

Białystok: 3-latka męczyła się w rozgrzanym aucie. Mama robiła zakupy

2022-08-14 9:10

Policjantka z białostockiej drogówki wyciągnęła z samochodu 3-letnią, zapłakaną dziewczynkę. Auto stało na słońcu. Matka w tym czasie robiła zakupy. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragedii.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek w południe na białostockim osiedlu Wysoki Stoczek. Policjantka, która była w czasie wolnym od służby, usłyszała płacz dziecka. Dobiegał on z zaparkowanego na parkingu samochodu. - Nieopodal tego auta stały kobiety, które twierdziły, że dziecko jest w aucie bez opieki od około 10 minut. Drzwi opla były zamknięte, a samochód zaparkowany był w pełnym słońcu. Policjantka widząc powagę sytuacji od razu zareagowała - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Policjantka otworzyła drzwi bagażnika i uwolniła dziewczynkę z rozgrzanego samochodu.

Czytaj też: Białystok: Kompletnie pijana matka wiozła swoje dzieci. Kierowała autem pomimo zakazu

Trzylatka była rozpalona i zapłakana. Policjantka zaopiekowała się dziewczynką i powiadomiła służby. - Chwilę później na miejsce przyszła matka dziewczynki, która jak się okazało robiła zakupy w sklepie - dodaje oficer prasowy. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało. Po badaniu lekarskim trzylatka wróciła pod opiekę mamy. Teraz policjanci sprawdzą czy kobieta nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo. 

Czytaj też: Szczuczyn: Tragedia przy remoncie domu. Zamiast do szpitala, trafił na trawnik przed domem

Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy
Sonda
Czy rodzic, który zostawia dziecko w rozgrzanym aucie, powinien mieć ograniczone prawa rodzicielskie?