Absolwenci UMB najlepsi w Polsce

i

Autor: UMB Absolwenci UMB najlepsi w Polsce

Białystok: Absolwenci UMB z najwyższym wynikiem egzaminu końcowego. Są najlepsi w Polsce!

2017-03-07 10:24

Sukces absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy ponownie najlepiej w Polsce zdali Lekarski Egzamin Końcowy. Medycy przodowali zarówno wśród tych, którzy zdawali LEK po raz pierwszy, jaki i tych, którzy ukończyli studia w ciągu 2 lat.

Lekarski Egzamin Końcowy to sprawdzian, którego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu lekarza. Białostoccy medycy uzyskali średnio 138,9 pkt. Za nimi uplasowali się studenci z Krakowa i Poznania. 

- Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję absolwentom. To wspólny sukces całej społeczności akademickiej: zarówno studentów jak i nauczycieli akademickich. Bardzo serdecznie gratulujemy - mówi Irina Kowalska, dziekan UMB.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to najwyżej notowana w rankingach akademicka uczelnia wyższa w regionie. Ponad 800 nauczycieli akademickich na 14 kierunkach kształci  4600 studentów - w tym ponad 300 w języku angielskim.

UMB jako jeden z nielicznych w kraju może pochwalić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego. 

Białystok: Absolwenci UMB z najlepszym wynikiem egzaminu końcowego. Są najlepsi w Polsce!

>>> Białystok: Maluchy będą miały więcej miejsca do zabawy i nauki. Miasto planuje modernizacje w kolejnych przedszkolach

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO