Białystok. Caritas organizuje Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących. Rozda paczki z żywnością

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Zdjęcie archiwalne. W tym roku Wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących odbędzie się na placu przed białostocką katedrą.

Białystok. Caritas organizuje Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących. Rozda paczki z żywnością

2020-12-22 9:04

Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja Rodziny Czarneckich oraz Zespół Szkół Matki Bożej Miłosierdzia już po raz 8. wspólnie zorganizują w Białymstoku wigilię dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących. Organizatorzy zapraszają w Wigilię 24 grudnia o godz. 12 na plac przed białostocką katedrą.

Wolontariusze wspierani przez Grupę Ratowniczą Nadzieja oraz Wojska Obrony Terytorialnej, będą rozdawać paczki z żywnością oraz gotowymi daniami. W sumie otrzyma je od 500 do 700 osób.

- Jeśli chodzi o menu są to tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz czerwony, kapusta z grzybami, krokiety z kapustą, łazanki, śledź czy ryba po grecku - mówi Barbara Wróblewska z Fundacji Rodziny Czarneckich. - W tym roku paczki będą bogatsze. Każdy otrzyma trzy pakiety: w pierwszym są produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Są tam słodycze, kawa czy konserwy. W drugim pakiecie znajdzie się chemia czyli proszek do prania, płyn do naczyń, szampon. A trzeci pakiet to będą te potrawy stricte wigilijne.

Czytaj też: Białystok. PROGNOZA POGODY na Wigilię i Boże Narodzenie

Na placu pod białostocką katedrą stanie szopka, choinki, a wydawaną żywność pobłogosławi abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Wszyscy potrzebujący oprócz żywności, gotowych potraw i paczek z chemią gospodarczą, otrzymają również opłatek.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

- Porównuję stan pandemii do stanu wojny, kiedy z ludzi wychodziła największa podłość, ale też i największe dobro - mówi ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej. - Najwięksi bohaterowie się pojawili. I rzeczywiście te Święta są wyjątkowe i ta Wigilia, z tej racji, że więcej osób jest zaangażowanych w przygotowania i za to naprawdę serdecznie dziękuję, za tę wrażliwość i wielkie serce.

Wigilię dla potrzebujących wspiera kilkudziesięciu darczyńców. Są wśród nich przedsiębiorstwa, osoby prywatne oraz wolontariusze. Partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie.

Zobacz też: Wierszyki, rymowanki i gotowe życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie