Kobieta leżała na chodniku w centrum Białegostoku. Nie oddychała

i

Autor: Paweł Kobieta leżała na chodniku w centrum Białegostoku. Nie oddychała

Kobieta leżała na chodniku w centrum Białegostoku. Nie oddychała

2021-03-09 10:47

Dramat na ulicy Lipowej w Białymstoku! Kobieta leżała na chodniku w ścisłym centrum miasta. Była nieprzytomna i nie oddychała. 58-latkę najpierw ratował przechodzień, a potem policjanci, który akurat przejeżdżali ulicą Lipową. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala.

Do tej dramatycznej sytuacji doszło w poniedziałek po godz. 19. 58-letnia kobieta na ul. Lipowej straciła przytomność i przewróciła się. Pierwszej pomocy udzielił kobiecie przypadkowy świadek. Sytuację zobaczyli przejeżdżający przez centrum miasta policjanci, którzy natychmiast zareagowali. - Okazało się, że kobieta od kilku minut nie daje oznak życia - mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. - Mundurowi zmienili świadka udzielającego pomocy i kontynuowali resuscytację.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Przyjechała karetka pogotowia. Policjanci przez około kwadrans resuscytowali kobietę. Po przybyciu medyków, funkcjonariusze przekazali im nieprzytomną kobietę, która po kilku minutach odzyskała funkcje życiowe. 58-latka trafiła do szpitala. - Słowa uznania należą się również osobie, która przechodząc tuż obok, nie pozostała obojętna i udzieliła pierwszej pomocy - dodaje oficer prasowy.

Czytaj też: Emilia z „Rolnicy Podlasie” przeżywa koszmar. W nocy pod jej domem stał mężczyzna. Nie uwierzycie, czego chciał

Zobacz zdjęcia: Policjantki pełniące służbę w KWP Białystok