Dlaczego 1 sierpnia w Białymstoku wyją syreny alarmowe? [1/08/2020]

2020-08-01 15:23 vera
Dlaczego 1 sierpnia w Białymstoku wyją syreny alarmowe? [1/08/2020]
Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Dlaczego 1 sierpnia w Białymstoku wyją syreny alarmowe? [1/08/2020]

W sobotę mieszkańcy Białegostoku usłyszą syreny alarmowe. Co one oznaczają? Dlaczego 1 sierpnia w Białymstoku wyją syreny alarmowe? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Dlaczego 1 sierpnia w Białymstoku wyją syreny alarmowe? W sobotę 1 sierpnia w całej Polsce uczcimy pamięć uczestników powstania warszawskiego. Z tej okazji, niemal w całej Polsce, o godz. 17 rozlegną się syreny alarmowe. O tej godzinie, w 1944 roku, rozpoczęło się powstanie.

1 sierpnia w Białymstoku. Zawyją syreny. Uroczystość pod pomnikiem "Żołnierzom Armii Krajowej"

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, obecny system ostrzegania i alarmowania zapewnia skuteczność w powiadamiania na terenie 71% gmin województwa. W skład systemu wchodzi 312 syren alarmowych w tym 104 komplety elektronicznych cyfrowych syren z możliwością przekazywania komunikatów głosowych.

Czytaj też: Podlaskie. System ostrzegania i alarmowania w całym województwie. Nowe syreny alarmowe, centra sterujące [WIDEO]

System powiadamiania, ostrzegania i alarmowania ludności zorganizowany jest w celu zapobiegania zagrożeniom życia, zdrowia mieszkańców i/lub ograniczenia strat materialnych, mogących powstać w wyniku zaistnienia zdarzeń.

Powstanie Warszawskie. Groby młodych powstańców. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.