Przy UDSK w Białymstoku powstanie wyjątkowy plac zabaw

i

Autor: Fundacja "Pomóż Im" Przy UDSK w Białymstoku powstanie wyjątkowy plac zabaw

Białystok: Dołóż swoją cegiełkę do budowy placu zabaw dla chorych dzieci. Trwa sprzedaż biletów na spektakl

2017-03-31 11:23

Potrzeba siedemdziesięciu tysięcy złotych ​do wybudowania placu zabaw przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Inwestycję chce zrealizować Fundacja "Pomóż Im", która zajmuje się pomocą dzieciom chorym onkologicznie.

W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym specjaliści każdego dnia walczą o zdrowie i życie najmłodszych pacjentów z całego regionu. Jednak w wielu przypadkach dzieci, które przebywają pod dachem placówki nie spędzają tego czasu tylko na leczeniu. Stąd pomysł na to, żeby przy placówce powstał piękny i bezpieczny plac zabaw. 

- Już od dawna czyniliśmy starania, aby wybudować na terenie szpitala bezpieczny i komfortowy plac zabaw dla najmłodszych. Stworzony przede wszystkim z myślą o pacjentach onkologicznych, ale – co jasne – otwarty dla wszystkich dzieci przebywających na leczeniu w UDSK – informuje Arnold Sobolewski, prezes Fundacji. 

Plac zabaw ma być dostępny wszystkim dzieciom, które do tej pory nie mają gdzie pobawić się na świeżym powietrzu.

W najbliższą niedzielę w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędą się dwa charytatywne spektakle - „Kot w butach”, z których dochód zostanie przeznaczony właśnie na ten cel. 

Szczegóły dotyczące biletów - TUTAJ!

>>> Białystok: Międzynarodowe Targi Książki już w kwietniu! [PROGRAM]