Pięć nowatorskich projektów otrzymało dofinansowanie w ramach programu Odkrywcy Diamentów

i

Autor: Paweł Jakubowski Eska Białystok Pięć nowatorskich projektów otrzymało dofinansowanie w ramach programu Odkrywcy Diamentów

Białystok: Kolejne diamenty odkryte [AUDIO]

2017-01-25 12:56

Pięć zespołów szkolnych zostało dofinansowanych w ramach programu Odkrywcy Diamentów. Wyróżniono innowacyjne projekty z zakresu nauk ścisłych.

Autorzy pięciu innowacyjnych projektów otrzymali w sumie ponad 20 tysięcy złotych. Dofinansowanie przyznało Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów. 

Cztery nagrody zgarnął zespól szkól Elektrycznych w Białymstoku. Ich projekty to domowe systemy pomagające osobom niesłyszącym, urządzenie do rehabilitacji dłoni czy inteligentny ogród. Zespól z ogólniaka w Mońkach wyróżniono za pomysł na rozbudowę turbiny wiatrowej. 

Zwycięskie projekty wyłoniono spośród 11 zgłoszonych propozycji. 

Z autorami inteligentnego ogrodu: Bartłomiejem Ostrowskim i Damianem Orzechowskim rozmawiał Paweł Jakubowski, reporter Radia Eska.

Program Odkrywcy Diamentów istnieje od 2015 roku. Tworzy go Politechnika Białostocka i czternastu przedsiębiorców.

Uczestniczą w nim zespoły uczniowskie, które mają szansę dostać dofinansowanie na realizację swoich innowacyjnych pomysłów oraz studenci PB, którzy mogą zostać stypendystami programu. 

Od września 2015 roku, w ramach inicjatywy zgłoszono ponad 40 projektów z czego 17 otrzymało dofinansowanie o wartości niemal stu tysięcy złotych. 

Więcej na http://odkrywcydiamentow.pl/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE