Białystok. Koncert dla chorych dzieci funkcjonariuszy Straży Granicznej. Był prezydent Andrzej Duda z żoną

i

Autor: Piotr Babulewicz/UMWP

Białystok. Koncert dla chorych dzieci funkcjonariuszy Straży Granicznej. Był prezydent Andrzej Duda z żoną

2021-12-09 9:27

W środę 8 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się koncert na rzecz chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Był to także wyraz solidarności i wsparcia dla służb mundurowych pracujących na polsko-białoruskiej granicy. Gośćmi honorowymi wydarzenia był prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Para prezydencka uczestniczyła w koncercie charytatywnym "Pomagamy Razem III", który zorganizowano w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Podczas wydarzenia zbierano fundusze na rzecz podopiecznych stowarzyszenia "Łączy nas Granica", które w 2015 r. założyli funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która objęła to wydarzenie honorowym patronatem, podkreśliła, że jest ono "dowodem na to, że ludzka solidarność ma niezwykłą moc, która pomaga nam przezwyciężać najtrudniejsze przeciwności losu". 

Prezydent Duda dziękował funkcjonariuszom za, jak mówił, niezwykle trudną w ostatnim czasie służbę. - Ogromnie ze swojego serca i ze swojej strony także chcę podziękować, po pierwsze, za serce. Za solidarność, która jest w służbie pomiędzy państwem jako funkcjonariuszami, pomiędzy państwem jako koleżankami i kolegami z pracy, którzy na co dzień ze sobą współdziałają, ale którzy dostrzegają także siebie nawzajem w tym szerszym tego słowa znaczeniu, nie tylko służbowym - podkreślił. 

Czytaj też: Podlaskie. Pościg za mazdą. Ukrainiec przewoził 9 Irakijczyków

Prezydent wskazywał też, że dziś ze Strażą Graniczną przy granicy z Białorusią służą policjanci, żołnierze, strażacy i różni ludzie dobrej woli. - Myślę, że to jest także bardzo ważny i dobry znak. W dzisiejszej Polsce - naszej, a czasem bardzo trudnej, w której jest tak wiele różnych sporów - to, że ludzie różnych formacji potrafią stać ze sobą ramię w ramię, nawzajem się wspierać w różnych sytuacjach, jest na pewno wielką solidarnością - podkreślił. Dziękował służbom za "wyjątkowo trudną i niewdzięczną" służbę na granicy z Białorusią, trudną fizycznie i psychicznie.

Datki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci funkcjonariuszy i pracowników POSG. – Podziwiamy i jesteśmy ogromnie wdzięczni za determinację i poświęcenie funkcjonariuszy Straży Granicznej, ale także wojska i Policji. Słowa podziękowania kieruję także do ich bliskich, którzy są dla nich oparciem i źródłem siły wobec wyzwań – powiedział obecny na uroczystości marszałek woj. podlaskiego Artur Kosicki. 

Szturm migrantów na przejście w Kuźnicy
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?