Narkotyki w paczkach kurierskich

i

Autor: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku Narkotyki w paczkach kurierskich

Białystok: Marihuana pocztą. Amfi wywąchał narkotyki w paczkach kurierskich

2017-03-30 14:52

10 gramów marihuany i podróbki. Na takie "znaleziska" natknęli się Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku podczas kontroli przesyłek kurierskich.       

Nielegalne substancje w paczkach kurierskich wywąchał specjalnie do tego wyszkolony pies Amfi. Dzięki pomocy czworonoga funkcjonariusze białostockiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli woreczek strunowy zawierający 10 gramów suszu roślinnego. Badania wykazały, że jest to marihuana. Teraz sprawą zajmie się policja. 

W kolejnej, tym razem prześwietlonej mobilnym skanerem RTG paczce mundurowi znaleźli 200 szt. podejrzanych zestawów słuchawkowych. Uwagę funkcjonariuszy wzbudziła jakość sprzętu - słuchawki wyglądały na podróbki. Przesyłka wraz z zawartością została zatrzymana, a o sprawie powiadomiono przedstawiciela firmy - właściciela praw do chronionego znaku towarowego.

W przypadku potwierdzenia się podejrzeń funkcjonariuszy KAS, osobom zamieszanym w obrót podróbkami za złamanie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej grozi grzywna, a nawet do dwóch lat więzienia. 

>>> Amatorzy wysokich procentów będą rozczarowani. Policjanci zlikwidowali bimbrownię pod Białymstokiem