Otyliada 2017

i

Autor: pixabay.com/tpsdave/CC0 Otyliada 2017

Białystok: Miłośnicy wodnych wrażeń - Otyliada 2017 już wkrótce. Trwają zapisy!

2017-03-08 8:17

Trwają zapisy do IV edycji Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada 2017. W wydarzeniu, które odbędzie się również na białostockiej pływalni przy Włókienniczej, mogą wziąć udział wszyscy chętni. Nie ma ograniczeń wiekowych. 

Od samego początku, Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki honorowym patronatem objęła mistrzyni olimpijska i multimedalistka w pływaniu - Otylia Jędrzejczak. W wydarzeniu nie chodzi o bicie rekordów, lecz miłe sportowe spędzenie czasu w rodzinnej atmosferze. Impreza cieszy się dużą popularnością również w stolicy Podlasia - w poprzednim roku, w zawodach wzięło udział aż 66 osób. 

Wszyscy startujący w Otyliadzie 2017 otrzymają certyfikat uczestnictwa. Specjalnymi nagrodami uhonorowani zostaną pływacy, którzy przepłynęli najdłuższy dystans, najstarsi, najmłodsi i najliczniejsza rodzina. 

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w maratonie, pod warunkiem podpisania oświadczenia przez rodzica lub prawnego opiekuna. 

W Białymstoku wydarzenie odbędzie się na Pływalni Sportowej BOSiR przy ul. Włókienniczej 4. Początek w najbliższą sobotę (11.03) o godzinie 18:00. Zapisywać się można do 10 marca w budynku pływalni. 

Otyliada to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Dotychczas w Nocnych Maratonach Pływackich organizowanych od 2011 roku wzięło udział ponad 8 tys. Polaków. Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Od 2014 roku Otyliada odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” ma zasięg ogólnopolski, a jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

>>> Jaga na własnym boisku gromi Śląsk Wrocław!

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO