Spacery z Ludwikiem Zamenhofem

i

Autor: wikipedia.org/KarolRutkowski/CC Spacery z Ludwikiem Zamenhofem

Białystok: Wybierz się na spacer z Ludwikiem Zamenhofem

2017-03-07 10:52

W tym roku, w naszym mieście odbędą się aż trzy spacery z Ludwikiem Zamenhofem.Przygotują je przewodnicy z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 

Podczas przechadzek uczestnicy będą mogli bliżej poznać twórcę języka esperanto i miasto jego dzieciństwa.

Pierwszy spacer - „Wieża Babel” odbędzie się w kwietniu i przypomni o rocznicy śmierci Ludwika Zamenhofa. Kolejny - „Esperantyści w Białymstoku” - będzie nawiązywał do 94. Kongresu Esperanto, który miał miejsce w Białymstoku w 2009 r. Na ten spacer przewodnicy zaproszą w lipcu. Tematem trzeciego, grudniowego spaceru - „Droga do szkoły” - będzie rocznica urodzin Ludwika Zamenhofa.

- Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców, a zwłaszcza młodzież, do poznawania historii miasta. W tym roku przypada setna rocznica śmierci twórcy języka esperanto. UNESCO ogłosiło rok 2017 na całym świecie Rokiem Zamenhofa. To dobra okazja, aby przypomnieć tę wybitną postać. Spacery będą jednym z wielu wydarzeń, które zaplanowaliśmy w tym roku z myślą o Zamenhofie - podkreśla Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. 

Przewodnicy spacerów wcielą się w postać Ludwika Zamenhofa i odegrają scenki rodzajowe. Na chętnych czekają również quizy dotyczące twórcy języka esperanto oraz nagrody.

>>> Pierwsze na Podlasiu święto tatuażu to ogromny sukces! Za nami Tattoo Week Białystok [GALERIA,AUDIO,WIDEO]