Białystok: Grasowali na osiedlu i napadali na rówieśników. 14 i 15-latkowie rękach policji

i

Autor: jch Białystok: Grasowali na osiedlu i napadali na rówieśników. 14 i 15-latkowie rękach policji

Młodociani przestępcy

Białystok: Grasowali na osiedlu i napadali na rówieśników. 14 i 15-latkowie rękach policji

2022-08-16 15:30

Policjanci zatrzymali 4 nastolatków podejrzanych o dokonywanie rozbojów na rówieśnikach. Do tych zdarzeń doszło na początku ubiegłego tygodnia na osiedlu Zielone Wzgórza i Wysoki Stoczek w Białymstoku. - Wstyd i jeszcze raz wstyd. Kilku starszych na jednego młodszego - skomentowała internautka.

Do nastolatka idącego jedną z ulic osiedla Zielone Wzgórza podeszła czteroosobowa grupa nieletnich. - Nastolatkowe zaatakowali chłopca, kopali go w głowę, plecy i brzuch. Po pobiciu, zabrali chłopcu 40 złotych i uciekli. W kilku następnych dniach dochodziło do podobnych zdarzeń. Dwa dni później wieczorem na tym samym osiedlu grupa nastolatków zaatakowała dwóch chłopców, jednemu z nich zabrali z portfela 110 złotych - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Informacje o rozbojach pojawiła się też na osiedlowej grupie na Facebooku.

Były policjant Adam B. zasiadł na ławie oskarżonych za pobicie mężczyzny, który… napadł na niego 8 lat temu.

- Odważny 13-latek chciał odebrać zabrane mu pieniądze dlatego zaczął gonić złodzieja - opisuje zdarzenie internautka. - Złodziej, starszy wiekowo kopną w twarz chłopca, po czym dziecko upadło na ziemie. Sprawca nie przestał kopać chłopca. Na domiar złego dołączyli do niego koledzy, którzy także zaczęli kopać leżącego chłopca po całym ciele. WSTYD, WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD. Kilku starszych na 1 młodszego - podsumowała internautka. Do opisywanego zdarzenia doszło na ul. Konwaliowej.

Sprawą zajęli się białostoccy policjanci. Ostatecznie zatrzymano 4 chłopców w wieku 14 i 15 lat w miejscach ich zamieszkania. Nieletnim przedstawiono treść 10 czynów karalnych dotyczących popełnienia i usiłowania rozboju. "Kurier Poranny" informuje, że nastolatkowie mieli obrobić trzy osoby - Są też podejrzewani o siedem prób - tylu na razie doliczyli się śledczy - ustaliła dziennikarka porannego. Podobno wcześniej nie mieli problemów z prawem.

Sprawa została skierowana do sądu rodzinnego, który zajmie się dalszym losem nastolatków.

Czytaj też: Fiesta Balonowa w Białymstoku. Całe rodziny oglądały start balonów z łąki przed galerią handlową [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zielone Wzgórza. Jak dobrze znasz osiedle?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Przez osiedle przebiega.. Trasa..