Białystok. Na początek Jesus Christ Superstar. Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku wznawia działalność

i

Autor: jch Białystok. Na początek "Jesus Christ Superstar". Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku wznawia działalność

Białystok. Na początek "Jesus Christ Superstar". Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku wznawia działalność

2021-02-19 12:20

Koncertem symfonicznym z udziałem skrzypków i orkiestry w piątek wieczorem Opera i Filharmonia Podlaska wznowi działalność z udziałem publiczności. Natomiast w weekend będzie można zobaczyć na deskach opery musical "Jesus Christ Superstar". "Już nie możemy się doczekać pierwszego spotkania" - napisała w mediach społecznościowych Opera i Filharmonia Podlaska (OiFP) tuż po tym jak ogłoszono, że teatry, kina a także opery będą mogły być otwarte w reżimie sanitarnym od 12 lutego.

Pierwszym wydarzeniem z udziałem publiczności będzie w piątek koncert symfoniczny, który rozpocznie się o godz. 19 w sali koncertowej przy ul. Podleśnej. Jak informuje Opera i Filharmonia Podlaska, będzie można usłyszeć utwory Grażyny Bacewicz i Henryka Wieniawskiego w interpretacji polskich skrzypków Romana Lasockiego i Małgorzaty Wasiucionek. Lasocki to jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, Wasiucionek to jego uczennica.

Rocznica Sierpnia '80 w Szczecinie. Filharmonia z wyjątkową iluminacją

Podczas koncertu zagrana zostanie też I Symfonia C-dur Ludwiga van Beethovena, którą wykona orkiestra Opery i Filharmonii. Koncert poprowadzi dyrygent Mirosław Błaszczyk. Wciąż można kupić bilety na ten wieczorny koncert. Bilety są też dostępne na musical "Jesus Christ Superstar". Musical na deski opery wraca w sobotę, a będzie go można obejrzeć także w ostatni weekend lutego.

Czytaj też: Piękny gest wobec Gienka i Andrzeja z Plutycz! Rolnicy mają powody do radości [WIDEO]

Swoją premierę na białostockiej scenie spektakl miał rok temu - 29 lutego 2020 roku. Oprócz wznowienia działalności z udziałem publiczności, Opera kontynuuje też swoją działalność w internecie. W piątek wieczorem na swoim profilu rozpocznie nowy cykl koncertów inscenizowanych "Nieodkryte przestrzenie", podczas których - jak informuje OiFP - za pomocą różnych środków artyści będą muzykę prezentować i opowiadać o jej twórcach, atmosferze czasu, kontekstach. Pierwszym bohaterem będzie kompozytor Mieczysław Karłowicz, który podczas koncertu podzieli się swoją miłością do gór.