Strażnicy miejscy pomogą Ci odpalić auto. wystarczy zadzwonić na 986

i

Autor: pixabay.com/KRiemer/CC0 Strażnicy miejscy pomogą Ci odpalić auto. wystarczy zadzwonić na 986

Białystok: Nadciągają mrozy. Straż miejska pomoże ci odpalić auto

2017-02-08 16:33

Kiedy temperatury znacząco spadają, a silnik nie chce odpalić wystarczy jeden telefon. Straż miejska przyjedzie z pomocnymi kablami.  

Mrozy to duże wyzwanie dla naszych aut. W ciągu jednego miesiąca, białostocka straż miejska pomogła przy odpaleniu ponad 500 samochodów. Na razie temperatura wynosi kilka kresek poniżej zera, ale w przyszłym tygodniu ma być nawet -15 stopni. Wtedy na pewno przyda się wsparcie strażników. 

Jeśli w samochodzie rozładował się akumulator - wystarczy zadzwonić do dyżurnego pod numer telefonu 986 i zgłosić awarię. Na miejsce wysłany zostanie patrol, który posiada kable rozruchowe. W zamian wystarczy podziękować. Usługa jest bowiem całkowicie darmowa. Patrole wysyłane są według kolejności wpływania zgłoszeń.

Dodatkowo warto pamiętać, że zima to czas, gdy strażnicy miejscy i policjanci monitorują miejsca, w których mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe i altanki. Bezdomni często rozpalają tam ogniska aby się rozgrzać, co bywa niebezpieczne. Czasami jeden telefon pod numer alarmowy 112 może komuś uratować nie tylko zdrowie, ale i życie.