Białystok: Proces ginekologa z USK odroczony

2017-01-31 13:03
Proces ginekologa odroczony. Zostaną powołani nowi biegli
Autor: pixabay.com/sebagee/CC0 Proces ginekologa odroczony. Zostaną powołani nowi biegli

Sąd Rejonowy w Białymstoku odroczył proces ginekologa oskarżonego o błąd w sztuce lekarskiej. Potrzebna jest bowiem opinia nowych biegłych, która ma rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2012 roku, które miały miejsce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. ​Według aktu oskarżenia, pracujący tam ginekolog podjął złe decyzje wobec pacjentki w 39 tygodniu ciąży.

Prokuratura zarzuca 37-latkowi między innymi to, że błędnie zdiagnozował zapalenie pęcherza moczowego i na czas nie wykonał cesarskiego cięcia, co doprowadziło do śmierci dziecka. Dziewczynka zmarła z powodu "ostrego niedotlenienia w przebiegu przedwczesnego odklejenia się łożyska".

Wyrok w tej sprawie miał zostać ogłoszony pod koniec listopada. Proces jednak odroczono do czasu uzyskania nowej opinii biegłych. Będą nimi krakowscy lekarze z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy mają odpowiedzieć między innymi na pytanie, czy dokumentacja medyczna zebrana w aktach, a zabezpieczona w szpitalu, była prowadzona prawidłowo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE