Białystok. Przy stadionie miejskim powstał punkt zbiórki darów dla uchodźców

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Białystok. Przy stadionie miejskim powstał punkt zbiórki darów dla uchodźców

Białystok. Przy stadionie miejskim powstał punkt zbiórki darów dla uchodźców

2022-03-11 7:33

W Białymstoku powstał punkt kompleksowej zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Powstał on na Stadionie Miejskim, przy boisku bocznym. Wjazd do punktu jest od strony ulicy Słonecznej. To miejsce jednocześnie spełni rolę miejsca zbiórki darów od białostoczan i odbioru darów przez uchodźców z Ukrainy.

Magazyn na stadionie zastąpi dotychczasowy punkt w Centrum Aktywności Społecznej i magazyn przy ulicy Węglowej. Jednak nadal można przynosić dary do budynków Urzędu Miejskiego i białostockich szkół publicznych. Punkt przy Stadionie Miejskim pomieści znacznie więcej darów. Są też tutaj lepsze warunki do organizacji magazynowania i transportu. Punkt ma być otwarty codziennie od godziny 9 do 19. Warto zapamiętać, że w punkcie nie jest przyjmowana odzież, chyba że będzie to odzież nowa, termiczna lub dedykowana wojskowym.

– Zebrane w tym nowym punkcie dary, tak jak dotychczas we współpracy z organizacjami pozarządowymi, będą między innymi transportowane do Ukrainy. Uchodźcy z Ukrainy, za okazaniem dokumentu, paszportu, będą mogli tutaj otrzymać podstawowe produkty żywnościowe i chemiczne – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Noc na dworcu głównym w Krakowie. Uchodźcy z Ukrainy

Do tej pory z Białegostoku wyruszyło z pomocą około 25 busów, 1 tir i kilka aut osobowych typu van. Dary tradiły m.in. do Łucka, Lwowa, Berdyczowa, Żytomierza, Kijowa, Odessy, Dniepra, Kamieńca Podolskiego, Iwano Frankowska, Jaworowa, obwodu chmielnickiego. Czytaj też: Rosjanin na Ukrainie opowiada jak morduje cywilów i pyta "A KFC i McDonald's zostają?"

Sonda
Jak oceniasz pomoc rządu dla Ukrainy?