Białystok. Zasłabnięcie księdza. Trafił na oddział intensywnej terapii

i

Autor: Pixabay Białystok. Zasłabnięcie księdza. Trafił na oddział intensywnej terapii

Białystok. Zasłabnięcie księdza. Trafił na oddział intensywnej terapii

2020-10-28 7:47

Koronawirus w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Białymstoku. W poniedziałek wieczorem zasłabł jeden z księży należących do tej parafii. Został zabrany do szpitala. Według informacji z wtorku, duchowny przebywa na oddziale intensywnej terapii. Msze święte w tym kościele będą odprawiane przez kapłanów spoza parafii.

- Mimo, że nie wykazywał żadnych objawów, okazało się, że jest zakażony koronawirusem - czytamy na oficjalnym fanpage'u parafii. - W związku z tym, w duchu odpowiedzialności za nas wszystkich zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuacje. Wszyscy księża naszej parafii muszą odbyć kwarantannę.

Do 4 listopada zostaje odwołana codzienna Msza św. o godz. 6:30, natomiast Msze św. o godz. 7 i 18 będą sprawowali kapłani spoza parafii. Zawieszona zostaje też codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria Parafialna do dnia 4 listopada będzie zamknięta.

W woj. podlaskim odnotowano do tej pory 6607 przypadków zakażenia koronawirusem. We wtorek mieliśmy dzienny rekord nowych zachorowań - 426. Wyzdrowiało 2019. Zmarło 11 mieszkańców Podlaskiego. Obecnie cała Polska jest w czerwonej strefie, oznacza to częściowy lockdown. Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Wprowadzono zakaz imprez i zgromadzeń publicznych (chyba że do 5 osób). Restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować jedzenie tylko na wynos i na dowóz. Nauka w klasach 4 - 8 szkół podstawowych, w szkołach ponadpodstawowych i szkołach wyższych w trybie zdalnym.

Ksiądz na mszy namawia do zdejmowania maseczek