Białystok. Złodzieje wybiegli z galerii handlowej. Pościg przez kilkaset metrów

i

Autor: KMP Białystok Białystok. Złodzieje wybiegli z galerii handlowej. Pościg przez kilkaset metrów

Białystok. Złodzieje wybiegli z galerii handlowej. 26-latka miała coś w portfelu

2021-03-05 15:02

Policjanci z Białegostoku zatrzymali Białorusinów, którzy są podejrzani o kradzież ubrań z jednej z galerii handlowych w centrum miasta. Uciekających złodziei zauważyli policjanci będący w czasie wolnym od służby. Dzięki ich natychmiastowej reakcji złodzieje ubrań zostali zatrzymani. Zatrzymana 26-latka miała ukrytą w portfelu marihuanę.

Wszystko działo się w centrum miasta przy jednej z galerii handlowych. Para policjantów po służbie przechodziła właśnie obok, gdy z budynku wybiegły dwie osoby: młoda kobieta i mężczyzna. Za nimi biegła kobieta, która pracowała w galerii. Prosiła o pomoc w ich złapaniu. Policjant przebiegł kilkaset metrów i w końcu dogonił uciekającego złodzieja. Policjantka złapała kobietę. 

- Policjanci ustalili, że doszło do kradzieży ubrań - informuje oficer prasowy policji. - Zatrzymanymi okazali się obywatele Białorusi, którzy zostali przekazani wezwanemu na miejsce policyjnemu patrolowi. Mundurowi ustalili, że w kradzieży brała udział jeszcze jedna osoba.

26-letnia Białorusinka miała przy sobie niewielką ilość marihuany.

Tunel grozy w Białymstoku. "Trauma z dzieciństwa". Stare graffiti i butelki po wódce

Już po kilku minutach, niedaleko galerii, policjanci namierzyli i zatrzymali 29-letniego Białorusina. Cała trójka w wieku 26, 29 i 30 lat trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia, wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, a 26-latka dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie środków odurzających do 3 lat. 

Co ciekawe, zatrzymania dokonali policjanci, którzy w życiu prywatnym są parą: policjant z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz policjantka z Komisariatu Policji II w Białymstoku.