W tym momencie jest tak, że sezon BiKeR rozpoczyna się 1 kwietnia i kończy na przełomie listopada i grudnia. Stowarzyszenie chce, aby BiKeRy jeździły również zimą.
- Publiczny system rowerów miejskich jest środkiem komunikacji miejskiej. Zdrowym, ekologicznym, pod pewnymi względami także bardzo wygodnym i elastycznym. Nie wykorzystujemy jednak w pełni jego potencjału, gdy jest on czynny jedynie przez 2/3 roku - możemy przeczytać w petycji.
W tym roku miasto ogłosi nowy przetarg na obsługę systemu rowerów miejskich. Stowarzyszenie Rowerowy Białystok uważa, że jest to idealny moment na "uczynienie roweru miejskiego całorocznym."
Ważnym jest, aby wydłużyć okres funkcjonowania systemu BiKeR już od tegorocznego przetargu, ponieważ jego wynik zacementuje system na najbliższe 3 lata. Jeżeli to zlekceważymy, wówczas aż o 3 lata opóźnimy wprowadzenie narzędzia mającego na celu przekonanie białostoczan do rezygnacji z samochodów.
Sprawdziliśmy komentarze, które pojawiły się pod postem na fanpage'y Rowerowego Białegostoku. Internauci są dość sceptyczni.
Mariusz: Totalnie bezsensowny pomysł! Jeżeli już to wydłużyć czas i zrobić np. od połowy marca, ale Biker zimą to równie irracjonalne jak odśnieżanie dróg rowerowych.
Maciej: Z BiKeRa nie korzystam prawie wcale, ale wg mnie średnio to sensowne - jak już to wolałbym za te dodatkowe nakłady więcej stacji (jakbym miał bliżej to może czasem bym się skusił)
A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Piszcie pod postem na naszym fanpage'u: Białystok ESKA INFO
Rowerzyści korzystający z BiKeRa mają do dyspozycji 59 stacji i 625 rowerów w Białymstoku, 2 stacje i 20 rowerów w Kleosinie i Ignatkach Osiedle,
2 stacje i 14 rowerów w gminie Choroszcz.