Biskup Stanisław Stefanek pochowany w Łomży. Żegnały go setki ludzi [ZDJĘCIA]

2020-01-24 7:47 jch

W czwartek w Łomży pochowano biskupa Stanisława Stefanka. W pogrzebie w Katedrze Łomżyńskiej uczestniczyło setki wiernych, gości z całej Polski, duchowieństwo i politycy. Trumnę z ciałem biskupa Stefanka złożono w katedralnej krypcie biskupów łomżyńskich, pod posadzką kaplicy Matki Boskiej Pięknej Miłości.

Uroczystej Mszy świętej w łomżyńskiej katedrze przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki. Natomiast homilię wygłosi biskup świdnicki Ignacy Dec. W Mszy żałobnej uczestniczyło 30 biskupów, ponad 300 kapłanów, braci zakonnych i sióśtr. Był m.in. ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz Antoni Macierewicz.

Odczytano listy od papieża Franciszka oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W świątyni zgromadziły się setki wiernych i gości z całej Polski. Byli także przedstawiciele służb, politycy i lokalni samorządowcy. Był m.in. marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Biskup Stanisław Stefanek zmarł 17 stycznia w szpitalu w Lublinie. Ciężko chorował. Miał 84 lata. W latach 1996-2011 biskup Stanisław Stefanek był biskupem diecezji łomżyńskiej.

Decyzją prezydenta Łomży, dzień pogrzebu biskupa Stefanka był w Łomży dniem żałoby.

Zobacz WIDEO: Pogrzeb Janusza Dzięcioła, zwycięzcy pierwszej edycji Big Brother:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE