Wsparcie mogą otrzymać osoby, które:
- osoby, które ukończyły 18 lat,
- pracujące,
- niepracujące,
- prowadzące działalność gospodarczą,
- studenci i absolwenci.
- W ramach projektu "Bony na szkolenia" będzie można zapisać się na kursy języków obcych, szkolenia informatyczne, studia podyplomowe czy kursy zawodowe - mówi Jolanta Den, wicestarosta powiatu białostockiego:
- Wybrane szkolenie będzie dofinansowane w 88 procentach. Listę firm, które przystąpiły do paragramu można znaleźć na stronie baza usług rozwojowych - podkreśla Ewa Bajdałów z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
- Ostateczne zapotrzebowanie zgłaszane przez uczestników projektu będzie weryfikowane podczas doradztwa edukacyjno-zawodowego. Wtedy ustalane będą formy i zakres kształcenia, uzależnione od faktycznych potrzeb i od sytuacji na lokalnym rynku pracy. Wkłady własne uczestników projektu wyniosą 12 % kosztów szkolenia.
Od 15 stycznia będzie można aplikować o dofinansowanie drogą elektroniczną na stronie www.bonynaszkolenia.pl. Następnym krokiem będzie składanie dokumentów w biurze projektu przy ul. Św. Rocha 3, które będzie czynne również od 15 stycznia.
Zintegrowany projekt jest realizowany przez beneficjenta – powiat sokólski w partnerstwie z miastem Białystok, powiatem białostockim i Polskim Centrum Edukacji i Analiz Ordo. W projekcie weźmie udział ok. 2740 białostoczan, w tym prawie 1400 kobiet i ponad 1300 mężczyzn. Dla Białegostoku przeznaczono ponad 24 mln 500 tys. zł.