Śledczy odnaleźli zwłoki Janusza F. z Brzozowa, podejrzanego o zabójstwo 36-letniej żony Beaty

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz Śledczy odnaleźli zwłoki Janusza F. z Brzozowa, podejrzanego o zabójstwo 36-letniej żony Beaty

Brzozowo. Janusz F. podejrzany o zabójstwo żony Beaty odnaleziony! Mężczyzna NIE ŻYJE [ZDJĘCIA]

2020-10-11 11:35

Zakończyły się trwające od ponad tygodnia poszukiwania Janusza F. (49 l.), rolnika z Brzozowa niedaleko Kolna (woj. podlaskie), podejrzanego o zabójstwo swojej 36-letniej żony Beaty Fiertek. Jak się okazało, mężczyzna nie uciekł daleko – policjanci odnaleźli jego ciało w rodzinnej wsi. Trwają ustalenia przyczyny śmierci.

30 września powieszone zwłoki 36-letniej Beaty Fiertek odkrył jej 16-letni syn Bartosz po powrocie ze szkoły do domu. Kobieta miała na szyi zaciśnięty postronek od krowy, przewleczony przez wbity w futrynę drzwi hak służący przed laty do zawieszania dziecięcej huśtawki. Sekcja zwłok wykazała, że 36-latka nie mogła sama odebrać sobie życia. Jednocześnie z wioski zniknął jej 49-letni mąż Janusz i to on stał się głównym podejrzanym o zabójstwo.

Mężczyzna jednak jakby zapadł się pod ziemię, a jedyne ślady, jakie po sobie pozostawił, to porzucony w pobliskiej wsi Jeże samochód oraz telefon komórkowy. Śledczy z trzech sąsiadujących ze sobą województw, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, którzy szukali 49-latka, od początku zakładali przynajmniej dwa scenariusze wydarzeń: zarówno taki, że mężczyzna zaszył się gdzieś w okolicy, jak i ten, że odebrał sobie życie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że ostatecznie potwierdziła się ta druga wersja. Z nieoficjalnych na tę chwilę informacji wynika, że mężczyzna nie żyje, a policjanci odnaleźli jego ciało we wsi Brzozowo. Obecnie trwają ustalenia przyczyny śmierci 49-latka.

Brzozowo. Trawa obława za 49-letnim Januszem F. Podejrzanym o zabójstwo 36-letniej żony Beaty