Budzisko. W ciężarówce miały być ciastka. Zaskakujące odkrycie na Podlasiu [FOTO]

i

Autor: KAS Budzisko. W ciężarówce miały być ciastka. Zaskakujące odkrycie na Podlasiu [FOTO]

Budzisko. W ciężarówce miały być ciastka. Zaskakujące odkrycie na Podlasiu [FOTO]

2021-04-07 7:46

Przemyt niemal 514 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła podlaska Krajowej Administracja Skarbowa (KAS). Kontrabanda została przechwycona w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Wartość zabezpieczonych przez KAS papierosów to ponad 7,5 mln zł

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę, która zgodnie z dokumentami miała przewozić do Francji ciastka. - Podczas rewizji, w której mundurowych wspierał owczarek belgijski Gotam, okazało się, że zamiast słodyczy w naczepie ukryte są nielegalne papierosy. W ciężarówce kierowanej przez 34-letniego Łotysza znajdowało się blisko 514 tys. paczek papierosów o wartości ponad 7,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby 12 mln zł - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Podlaskie. Papierosy zamiast ciastek. KAS przechwyciła kontrabandę wartą ponad 7,5 mln zł

Kierowca ciężarówki może mieć kłopoty. Zostało wszczęte śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Obywatel Łotwy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Czytaj też: Przejście graniczne Siemianówka-Swisłocz. Kontrabanda w pociągu towarowym [WIDEO]