Bus wypchany po brzegi papierosami. Przemytnik był przygotowany na pościg. W skrytce były kolce [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-01-29 12:20

Funkcjonariusze podlaskiej Straży Granicznej skontrolowali busa. W środku były nielegalne papierosy. W tylnej części pojazdu znajdowały się metalowe kolce na wypadek pościgu.

Było to w minioną niedzielę 27 stycznia w powiecie sejneńskim. Patrol podlaskiej Straży Granicznej zauważył stojący na poboczu fiata ducato. W środku nie było kierowcy. Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód.

Czytaj także: Angielska dziennikarka szukała w Białymstoku bimbru. "Najwyraźniej nie powoduje kaca"

- W trakcie sprawdzania auta okazało się, że jego przestrzeń ładunkowa wypełniona jest po brzegi papierosami z białoruskimi znakami akcyzy - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - W sumie w samochodzie przewożonych było ponad 115 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości blisko 1,7 mln zł. Uszczuplenia celno-podatkowe wynoszą ponad 2,7 mln zł.

Pogranicznicy znaleźli też oryginalne tablice rejestracyjne i jedne podrobione. Uwagę funkcjonariuszy przykuły przyciski przy kierownicy. Po ich dotknięciu, z tylnej części pojazdu wypadały metalowe kolce. Wygląda na to, że przemytnik był przygotowany na ewentualny pościg.

Czytaj także: W Białymstoku znaleziono ciasteczka z narkotykami. W wypiekach było THC

Papierosy zostały zabezpieczone w placówce SG w Sejnach do czasu przekazania do KAS w Suwałkach. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód marki Fiat Ducato z 2016 roku o wartości około 70 tys. zł.

Trwają czynności wyjaśniające zmierzające do zatrzymania kierowcy.