COVID-19 w woj. podlaskim. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat zakażeń i zgonów

i

Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki COVID-19 w woj. podlaskim. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat zakażeń i zgonów

COVID-19 w woj. podlaskim. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat zakażeń i zgonów

2020-12-04 10:51

Ostatniej doby wykryto 13 239 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 531 pacjentów. Sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna w woj. podlaskim.

W Podlaskiem potwierdzono 373 nowych zakażeń koronawirusem Najwięcej nowych zachorowań dotyczy mieszkańców Białegostoku (91) i powiatu białostockiego (71) i Suwałkach (33).

Z powodu COVID-19 w Podlaskiem zmarła jedna osoba, a z powodu współistnienia tej choroby z innymi chorobami zmarło 10. mieszkańców woj. podlaskiego.

Zakażenia w Polsce i w innych krajach

i

Autor: SE Zakażenia w Polsce i w innych krajach

Według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego z 3 grudnia, w regionie z 1531 dostępnych łóżek dla pacjentów z covidem, zajętych jest 747. Jeśli chodzi o respiratory, to z 103 dostępnych, w użyciu jest 75.

Od 28 listopada do 27 grudnia 2020 roku w całej Polsce trwa tzw. etap odpowiedzialności. - Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19 - apeluje Ministerstwo Zdrowia.

Obowiązuje zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej oraz zachowanie dystansu społecznego (1,5 m odstępu między pieszymi).  Seniorzy po 70. roku życia nie powinni bez wyraźnej potrzeby wychodzić ze swoich domów. Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób.

Szpital tymczasowy dla chorych z COVID-19 przy ul. Żurawiej w Białymstoku będzie otwarty od 10 grudnia

Zawieszona jest działalność placówek kultury w tym min. teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk i domów kultury. W kościołach obowiązuje limit osób - max. 1 osoba na 15 m2, przy przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Obowiązuje zakaz organizowania wesel i komunii. Zamknięte są klub i dyskoteki. Ograniczona jest działalność restauracji.