Michał Grześ

i

Autor: Politechnika Białostocka Michał Grześ

Doktorant z Politechniki Białostockiej z prestiżowym wyróżnieniem!

2017-03-01 8:25

Michał Grześ, doktorant Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej został Laureatem osiemnastej edycji Plebiscytu Przeglądu Technicznego w kategorii Młody Inżynier. Gratulujemy!

Białostoczanin ukończył studia inżynierskie na kierunku automatyka i robotyka, obecnie jest studentem studiów drugiego stopnia oraz doktorantem na macierzystym wydziale, gdzie realizuje pracę doktorską - "Autonomiczna współpraca robota kołowego z robotem latającym". Projekt został objęty wsparciem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tytuł laureata plebiscytu  to dla Michała motywacja do dalszej pracy:

- Dziękuję za oddane głosy. To bardzo prestiżowe wyróżnienie, bo Przegląd Techniczny jest wydawany od XIX wieku - mówił Michał Grześ.

Młody inżynier współtworzył łaziki marsjańskie Hyperion i Hyperion 2, które wygrały University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych w latach 2013 i 2014. Kolejnym projektem studenckim był system RECON do obserwacji środowiska – nagrodzony srebrnym medalem na iCAN w 2014 roku w Japonii. Jest także współtwórcą Photona - robota edukacyjnego dla dzieci, który zwyciężył w konkursie Imagine Cup Poland 2015 w kategorii World Citizenship.

Plebiscyt Przeglądu Technicznego

Przegląd Techniczny jest jednym z najstarszych w Europie czasopism publicystycznych o tematyce ogólnotechnicznej. Od 1866 r. stanowi forum wymiany wiedzy i doświadczeń między środowiskiem technicznym, a innymi grupami zawodowymi.

>>> Tym razem na stołach królowały włoskie smaki. W białostockim Royal Hotel & SPA odbył się Festiwal Past [GALERIA]

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO