Dowód rejestracyjny i OC. Od 1 października nie trzeba wozić dokumentów

2018-09-26 13:45

Zbliża się termin, od którego właściciele samochodów nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC.

Dowód rejestracyjny i OC. Od 1 października nie trzeba wozić dokumentów
Autor: Archiwum serwisu Dowód rejestracyjny i OC. Od 1 października nie trzeba wozić dokumentów

Od 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Jesienią wejdą w życie odpowiednie zmiany, przyjęte wcześniej przez Sejm.

W tej chwili kierowcy wciąż muszą wozić ze sobą takie dokumenty. Za ich brak grozi mandat - zwyczajowo 50 zł od każdego z brakujących dokumentów.

Policjanci podczas kontroli drogowej będą mogli sprawdzić dane pojazdu mając dostęp do centralnej ewidencji pojazdów.

Za granicą i na badaniu

Należy jednak pamiętać o tym, że udając się samochodem w podróż zagraniczną, wszystkie wymagane dokumenty musimy (i będziemy dalej musieli) mieć ze sobą. Będziemy ich także potrzebować podczas przeglądów technicznych, gdy do dowodu rejestracyjnego diagnosta musi wbić pieczątkę.

Czytaj także: Nowe zasady segregacji odpadów w Białymstoku [ILE BĘDZIE POJEMNIKÓW, CO SIĘ ZMIENI, JAK SEGREGOWAĆ?]

Zobacz TO WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki