archiwum prywatne dr. hab. Piotra Jadwiszczaka

i

Autor: archiwum prywatne dr. hab. Piotra Jadwiszczaka archiwum prywatne dr. hab. Piotra Jadwiszczaka

Dr hab. Piotr Jadwiszczak został wybrany do rady naukowej instytutu PAN

2019-02-19 8:56

Dr hab. Piotr Jadwiszczak, pracownik Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, został wybrany na członka Rady Naukowej Instytutu Paleobiologii im. Romana Kozłowskiego Polskiej Akademii Nauk, na kadencję 2019-2022.

Dr hab. Piotr Jadwiszczak pracuje w Zakładzie Genetyki i Ewolucjonizmu. Prowadzone przez niego badania dotyczą przede wszystkim zagadnień paleozoologicznych i paleobiologicznych. Był on także, przez ostatnie dwie czteroletnie kadencje, członkiem Komitetu Badań Polarnych przy Prezydium PAN.

Zobacz Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

Jak można przeczytać na stronie internetowej Instytutu Paleobiologii PAN, został on utworzony w grudniu 1952 r. i jest jedną z najstarszych jednostek naukowych Polskiej Akademii Nauk. Należy też do najlepiej ocenianych placówek naukowych w kraju. Rada Naukowa dba o wysoki poziom jego działalności naukowej, m.in. przyjmując programy badań oraz współpracy z zagranicznymi instytucjami naukowymi. Dokonuje też oceny aktywności naukowej pracowników instytutu.

Czytaj także: Lekarze z USK w Białymstoku usunęli nowotwór 24-latce z rakiem szyjki macicy. Kobieta będzie mogła zajść w ciążę

ZOBACZ WIDEO: Tulia jedzie na Eurowizję