Drogowy horror na północy województwa. Ostrzeżenie IMGW!

i

Autor: Pixabay Drogowy horror na północy województwa. Ostrzeżenie IMGW!

Drogowy HORROR tuż przed świętami. "Zagrożenie zdrowia i życia"

2020-12-21 11:55

W tym tygodniu, jak przewidują synoptycy IMGW, na drogach w woj. podlaskim będzie bardzo ślisko. W poniedziałek obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Ma ono obowiązywać także w najbliższą środę 23 grudnia. Wg. definicji IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia wydaje się, gdy przewiduje się "zagrożenie zdrowia i życia."

Ważne ostrzeżenie dla kierowców podróżujących w tym tygodniu drogami województwa podlaskiego. Meteorolodzy IMGW przewidują, że w poniedziałek w ciągu dnia oraz w nocy, na jezdniach będzie bardzo ślisko. Z powodu prognozowanego oblodzenia, IGMW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Podobnie ma być w środę oraz w nocy ze środy na czwartek.

- W nocy z 21 na 22.12. prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C, przy gruncie od -1°C do 0°C - czytamy w prognozie zagrożeń meteorologicznych przygotowanych przez synoptyka Wiesława Winnickiego z biura prognoz meteorologicznych w Białymstoku.

Czytaj też: Czterech na jednego. Bez powodu zaatakowali 34-latka idącego ulicą. Groza na Nowym Mieście w Białymstoku

W związku z tym od poniedziałku 21 grudnia do wtorku 22 grudnia do godz. 7:30 w woj. podlaskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. 

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Alert pierwsze stopnia dotyczy całego obszaru woj. podlaskiego. Według definicji IMGW, alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Pogoda na święta. Czy spadnie śnieg?