Drożyzna w Białymstoku! Ceny żywności po prostu zwariowały [ZDJĘCIA]

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz Drożyzna w Białymstoku! "Ceny żywności po prostu zwariowały" [ZDJĘCIA]

Drożyzna w Białymstoku! "Ceny żywności po prostu zwariowały" [ZDJĘCIA]

Szokujące wysokie ceny warzyw w Białymstoku. Niedawno odwiedziliśmy największą w Białymstoku giełdę rolno-towarową. Ceny niektórych warzyw przyprawiają o zawrót głowy. Kalafior kosztuje 11,80 zł za sztukę! - To jest po prostu beznadziejne - załamuje ręce jedna z klientek - bo waloryzacja naszych emerytur ma się nijak do tych cen, nawet dodając do tego "trzynastkę" i "czternastkę".

- Ceny żywności po prostu zwariowały - powiedziała pani Ewa, 75-letnia emerytka z Białegostoku. - Względem roku ubiegłego wszystko podrożało chyba o 200 procent, nawet najbardziej podstawowe produkty, jak pieczywo, mięso czy warzywa. Dla przykładu: wiosną zeszłego roku za kilogram pomidorów płaciłam 2-3 zł, zaś teraz kosztują ponad 8 zł, a widziałam też nawet po 12 zł. We wtorek 20 kwietnia wybraliśmy się do Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego przy ul. Andersa i sprawdziliśmy, ile kosztują jabłka, ziemniaki, pomidory, ogórki oraz inne warzywa i owoce. Czy rzeczywiście jest tak drogo? Oceńcie sami przeglądając zdjęcia w naszej galerii.

"Rolnicy. Podlasie". Gienek i Andrzej z Plutycz bohaterami 3 sezonu serialu

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. powstało w 1995 roku w ramach rządowego "Programu Budowy Sieci Rynków Hurtowych i Giełd Rolnych". Do spółki przystąpiło ponad 200 akcjonariuszy, a jednym z głównych jest Skarb Państwa reprezentowany dotychczas przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecnie centrum znajduje się w nowej hali, która ma ponad 3000 mkw.

Czytaj też: Andrzej i Gienek będą jedli kolację. Nagle coś się stanie! Zobacz, co wydarzy się w nowym odcinku "Rolnicy. Podlasie"