Duże zmiany na Facebooku i Messengerze. Użytkownicy nie mogą uwierzyć! To pokłosie awarii?

2022-06-22 13:57
Facebook Messenger
Autor: Austin Distel / Unsplash Zmiany w Messengerze - w aplikacji i na Facebooku. Czekali na nie wszyscy użytkownicy!

W czerwcu użytkownicy Facebooka zmagali się z awarią, która uniemożliwiała zalogowanie się do konta poprzez przeglądarkę na komputerze. Kilka dni później, niektórym użytkownikom zmienił się wygląd Messengera oraz pojawiły się nowe opcje. To zmiany, na które wszyscy czekali i już nie mogą się doczekać, by z nich skorzystać! Jakie nowe funkcjonalności zostały wprowadzone na Messengerze i Facebooku? Zobaczcie!

Facebook i Messenger: zmiany dla użytkowników

Użytkownicy Messengera wprost nie mogą w to uwierzyć! Spółka Meta, właściciel komunikatora, wreszcie zdecydowała się na wprowadzenie zmian, na które czekali od dawna. Kilka dni po awarii, w wyniku której wiele osób miało problem z zalogowaniem się do Facebooka, użytkownikom pojawiły się dodatkowe opcje. Nowe funkcjonalności Messengera były już zapowiadane na początku lutego 2022, jednak niektórzy użytkownicy dopiero teraz mogą korzystać z tej aktualizacji w aplikacji mobilnej oraz w klasycznej wersji Facebooka w przeglądarce na komputerze. Co się zmieniło? Jakie nowe funkcjonalności wprowadzono na Facebooku i w Messengerze? Zobaczcie koniecznie! Będziecie zachwyceni, że już możecie z nich korzystać!

Przeczytaj także: Nie możesz się zalogować na Facebooka? Wielka awaria portalu

Messenger
Autor: nadesłane Tak wygląda wysyłanie wiadomości głosowych na Messengerze po zmianach

Zmiany w wiadomościach głosowych na Messengerze

Użytkownicy Messengera najpierw zauważyli zmianę w wyglądzie komunikatora, a dokładniej - przy wiadomościach głosowych. Zmieniły się nie tylko "dymki" obrazujące wiadomości głosowe, ale przede wszystkim sposób ich dodawania. Ku uciesze użytkowników, wreszcie unowocześniono system wysyłania wiadomości głosowych na Messengerze, wprowadzając nowe funkcje. Od teraz użytkownicy, którzy mają już dostęp do nowej wersji, mogą zatrzymywać dodawanie głosówek w trakcie nagrywania, odsłuchiwać je przed wysłaniem, a także przewijać i puszczać od dowolnej sekundy. To aktualizacje, które były zapowiadane przez Meta na początku lutego 2022 roku i wreszcie stały się dostępne dla polskich użytkowników (choć wciąż jeszcze nie wszyscy mają tę opcję zarówno w aplikacji, jak i w wersji na przeglądarki na komputerze).

Wśród zmian w Messengerze, które zostały zapowiedziane przez Meta znalazły się także m.in.:

  • wydłużenie czasu trwania wiadomości głosowych z 1 minuty do nawet 30 minut
  • możliwość rozdzielania płatności między użytkownikami komunikatora

Na wprowadzenie tych ulepszeń do Polski trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Sonda
Podobają Ci się zmiany na Messengerze?
Ranking sklepów internetowych. Które z nich cieszą się największą popularnością?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE