Dzień Matki 2021: kiedy wypada i co to za święto?

i

Autor: Pixabay Dzień Matki 2021: kiedy wypada i co to za święto?

Dzień Matki 2021: kiedy wypada i co to za święto?

2021-05-24 14:15

Dzień Matki 2021 to bardzo ważne święto. W tym dniu szczególną pamięcią otaczamy nasze matki. Kwiaciarnie i sklepy z upominkami w Dzień Matki przeżywają prawdziwe oblężenie, a sieci telefoniczne są rozgrzane od liczby przesyłanych życzeń. Dzień Matki: kiedy wypada i co to za święto? W Dzień Matki dzieci dziękują swoim mamom za ich poświęcenie, czas, opiekę i bezgraniczną, wspaniałą miłość.

Dzień Matki to wyjątkowe święto, chociaż w kalendarzu nie jest zaznaczone na czerwono. Dzień Matki w Polsce co roku świętujemy pod tą samą datą: 26 maja. W tym roku Dzień Matki wypada w środę. Co to za święto? Jak czytamy na Wikipedii, początki tego szczególnego święta sięgają czasów starożytnych. Z kolei w XVII-wiecznej Anglii zwyczaj ten funkcjonował pod nazwą niedziela u matki. Wiadomo, że w Polsce Dzień Matki obchodzono także w okresie międzywojennym. W Dzień Matki wszystkie dzieci, bez względu na swój wiek, dziękują swoim mamom za miłość i wyrażają wdzięczność za trud włożony w wychowanie. To one nosiły nas kiedyś na rękach, przytulały, ocierały łzy, karmiły i chroniły. Warto o tym wszystkim pamiętać w Dzień Matki 2021. Już teraz można powiedzieć, że 26 maja wszystkie kwiaciarnie w Polsce będą przeżywać oblężenie, bowiem najpopularniejszym prezentem na Dzień Matki są kwiaty. Dla równowagi przypominamy: Dzień Ojca świętujemy 23 czerwca.

Malowana filiżanka na Dzień Matki

Dzień Matki najważniejsza jest pamięć. Czasami wystarczy po prostu telefon z życzeniami, co na pewno sprawi mamie przyjemność. Można też wysłać SMS-a z wierszykiem lub odpowiednio wcześnie wysłać kartę z życzeniami. Niekoniecznie pocztą, można to zrobić np. emailem. Poniżej znajdziecie, dla inspiracji, kilka przykładowych życzeń na Dzień Matki.

Czytaj też: Najlepsze prezenty na Dzień Matki 2021. Co kupić mamie z okazji jej święta?

Kochana mamo, życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki. Zdrowia i szczęścia ;)

Z okazji Dnia Matki życzę Ci, kochana mamo, zdrowia, pogody ducha, wytrwałości i duużo miłości!

Najdroższa, kochana, najwspanialsza mamo. Dziś jest Twoje święto. Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłaś. Kocham Cię mamo!

Ile kwiatków w maju, Ile szczęścia w raju, Tyle radości i słodyczy. Swojej kochanej mamie, kochający synek życzy!

Sonda
Czy pamiętałeś/pamiętałaś o Dniu Matki?