Robot Photon już wkrótce może trafić do sprzedaży

i

Autor: Politechnika Białostocka Robot Photon już wkrótce może trafić do sprzedaży

Edukacyjny robot Photon w polskich sklepach już w grudniu? [WIDEO]

2017-03-21 11:12

Robot Photon skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej ma szansę już wkrótce trafić na rynek. Najprawdopodobniej jeszcze w grudniu tego roku ​rozpocznie się jego produkcja.

Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który powstał w Białymstoku i "rozwija się razem z dzieckiem", poprzez zabawę i rywalizację pomaga najmłodszym w nauce logicznego myślenia i podstaw programowania.

Pomysłodawcom i twórcom Photona właśnie udało się pozyskać środki potrzebne do rozpoczęcia jego produkcji. Już wiadomo, że będą dwie wersje zabawki - jedna z nich będzie przygotowana z myślą o szkołach - druga na rynek konsumencki.

Photon - zabawa i nauka w jednym

Edukacyjny robot oferuje trzy poziomy: uczenie się, zabawę oraz tryb wieloosobowy.

W pierwszym trybie specjalnie przygotowana aplikacja na urządzenia mobilne stawia przed użytkownikiem zadania, które rozwijają logiczne myślenie i uczą podstaw programowania. Wraz ze wzrostem kompetencji użytkownika, rozwija się też robot, który nabywa nowe umiejętności. Drugi tryb to zabawa. Dzieci mogą tworzyć dowolne programy w pełni wykorzystując odkryte możliwości robota. Trzeci tryb to rozgrywka wieloosobowa. Dzieci mogą współpracować i rywalizować z innymi posiadaczami robota w różnych konkurencjach. 

Twórcami Photona są studenci Politechniki Białostockiej – Marcin Joka, Krzysztof Dziemańczuk, Michał Grześ, Michał Bogucki i Maciej Kopczyński.

ZOBACZ wideo promujące Photona:

>>> Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany