Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Odwołane egzaminy na prawo jazdy w WORD w Białymstoku

i

Autor: Paweł Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Odwołane egzaminy na prawo jazdy w WORD w Białymstoku

Problemy w WORD Białystok

Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Odwołane egzaminy na prawo jazdy w WORD w Białymstoku

2022-07-04 10:04

W poniedziałek (4 lipca) w białostockim WORD nie odbędzie się większość z zaplanowanych na ten dzień egzaminów na prawo jazdy. Powód? Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Do identycznej sytuacji doszło m.in. w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie egzaminatorzy wzięło zwolnienia lekarskie.

Informacja o problemach w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku pojawiła się w poniedziałek rano w mediach społecznościowych. - W dniu dzisiejszym większość egzaminatorów WORD w Białymstoku zgłosiła nieobecność w pracy, a co za tym idzie nie jest technicznie możliwe przeprowadzenie większości zaplanowanych egzaminów - czytamy na fanpage'u WORD Białystok. Odbędą się za to egzaminy teoretyczne do godziny 14 oraz praktyczne kategorii T. Egzaminy w Bielsku Podlaskim nie odbędą się. WORD podkreśla, że wniesiona opłata za egzamin nie przepada i będzie ważna przy ustalaniu kolejnego terminu. Jak powiedział nam Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD Białystok, w poniedziałek sześciu egzaminatorów złożyło wniosek o urlop na żądanie. Identyczna sytuacja jest dziś m.in. w Gdańsku i w Gdyni. Okazuje się, że jest to akcja zaplanowana.

Czytaj też: Bargłów Dworny. Motocyklista nie żyje. Tragiczny wypadek podczas wyprzedzania na DK 61

- Jako egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z całej Polski informujemy, że od dzisiaj tj. od poniedziałku 4 lipca 2022 podjęta zostanie akcja protestacyjna tej grupy zawodowej. W znacznej części ośrodków nie będą przeprowadzane lub zostanie ograniczona ilość egzaminów na prawo jazdy w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy - napisali w mejlu organizatorzy akcji. Głównymi postulatami egzaminatorów są:

  • uzyskanie przez egzaminatorów pełnej niezależności i obiektywności decyzyjnej w zakresie wyniku egzaminu;
  • konieczność zmiany systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
  • zmiana systemu i poziomu wynagradzania osób realizujących zadania w zakresie zawodu egzaminatora;
  • konieczność zmiany systemu koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury.
Białystok. 18-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy
Sonda
Białystok. Czy Białystok to "wygodne" miasto dla kierowców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE