Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Odwołane egzaminy na prawo jazdy w WORD w Białymstoku

i

Autor: Paweł Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Odwołane egzaminy na prawo jazdy w WORD w Białymstoku

Problemy w WORD Białystok

Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Odwołane egzaminy na prawo jazdy w WORD w Białymstoku

2022-07-04 10:04

W poniedziałek (4 lipca) w białostockim WORD nie odbędzie się większość z zaplanowanych na ten dzień egzaminów na prawo jazdy. Powód? Egzaminatorzy nie przyszli do pracy. Do identycznej sytuacji doszło m.in. w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie egzaminatorzy wzięło zwolnienia lekarskie.

Informacja o problemach w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku pojawiła się w poniedziałek rano w mediach społecznościowych. - W dniu dzisiejszym większość egzaminatorów WORD w Białymstoku zgłosiła nieobecność w pracy, a co za tym idzie nie jest technicznie możliwe przeprowadzenie większości zaplanowanych egzaminów - czytamy na fanpage'u WORD Białystok. Odbędą się za to egzaminy teoretyczne do godziny 14 oraz praktyczne kategorii T. Egzaminy w Bielsku Podlaskim nie odbędą się. WORD podkreśla, że wniesiona opłata za egzamin nie przepada i będzie ważna przy ustalaniu kolejnego terminu. Jak powiedział nam Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD Białystok, w poniedziałek sześciu egzaminatorów złożyło wniosek o urlop na żądanie. Identyczna sytuacja jest dziś m.in. w Gdańsku i w Gdyni. Okazuje się, że jest to akcja zaplanowana.

Czytaj też: Bargłów Dworny. Motocyklista nie żyje. Tragiczny wypadek podczas wyprzedzania na DK 61

- Jako egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z całej Polski informujemy, że od dzisiaj tj. od poniedziałku 4 lipca 2022 podjęta zostanie akcja protestacyjna tej grupy zawodowej. W znacznej części ośrodków nie będą przeprowadzane lub zostanie ograniczona ilość egzaminów na prawo jazdy w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy - napisali w mejlu organizatorzy akcji. Głównymi postulatami egzaminatorów są:

  • uzyskanie przez egzaminatorów pełnej niezależności i obiektywności decyzyjnej w zakresie wyniku egzaminu;
  • konieczność zmiany systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
  • zmiana systemu i poziomu wynagradzania osób realizujących zadania w zakresie zawodu egzaminatora;
  • konieczność zmiany systemu koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury.
Białystok. 18-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy
Sonda
Białystok. Czy Białystok to "wygodne" miasto dla kierowców?