Festiwal Dyplomatyczny w Białymstoku. W wydarzeniu wieźmie udział 24 gości [AUDIO]

i

Autor: ESKA INFO Białystok Festiwal Dyplomatyczny w Białymstoku. W wydarzeniu wieźmie udział 24 gości [AUDIO]

Festiwal Dyplomatyczny w Białymstoku. W wydarzeniu wieźmie udział 24 gości [AUDIO]

2019-02-05 16:30

Wykłady i dyskusje o świecie, polityce, Unii Europejskiej i kobietach w dyplomacji - tak będzie wyglądał w Białymstoku czwarty Festiwal Dyplomatyczny.

Zaplanowano 5 dni spotkań z naukowcami i dyplomatami, w których będzie uczestniczyła białostocka młodzież. Wydarzenia są skierowane również do wszystkich mieszkańców. Wykład inauguracyjny wygłosi były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Czytaj także: Tomasz Jakimiuk organizuje wyprawę do Afryki. Znany podlaski podróżnik zwiedzi Czarny Ląd na hulajnodze! [WIDEO]

Mówi współorganizator dr Jacek Brzozowski z UwB:

Tegoroczny festiwal będzie nosił imię profesora Stefana Mellera.W wydarzeniu weźmie udział 24 gości, m.in. dyrektor Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda, były premier Włodzimierz Cimoszewicz a także wielu były ambasadorów.

Czytaj także: Artur Kosicki rezygnuje z funkcji marszałka województwa podlaskiego. Maciej Żywno: To jest istna miazga polityczna [AUDIO]

Festiwal potrwa od 18 do 22 lutego. Spotkania będą odbywały się głównie w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Narewskiej 11 oraz na Uniwersytecie w Białymstoku. Organizatorami festiwalu są: Instytut Historii i Nauk Politycznych UwB, Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy oraz II LO. Patronat honorowy sprawuje Prezydent Miasta Białegostoku i Instytut Bronisława Komorowskiego.