Tomasz Jakimiuk organizuje wyprawę do Afryki. Znany podlaski podróżnik zwiedzi Czarny Ląd na hulajnodze! [WIDEO]

i

Autor: Jak To daleko/YouTube/Tomasz Jakimiuk Tomasz Jakimiuk organizuje wyprawę do Afryki. Znany podlaski podróżnik zwiedzi Czarny Ląd na hulajnodze! [WIDEO]

Tomasz Jakimiuk organizuje wyprawę do Afryki. Znany podlaski podróżnik zwiedzi Czarny Ląd na hulajnodze! [WIDEO]

2019-02-04 10:41

Podlaski podróżnik Tomasz Jakimiuk przygotowuje się do niezwykłej wyprawy do Afryki. Tomek zamierza zwiedzić Czarny Ląd autostopem i hulajnogą. Spać zamierza pod namiotem. Swoją podróż będzie relacjonował w mediach społecznościowych.

Tomasz Jakimiuk, znany podlaski podróżnik planuje w tym roku wyprawę do Afryki. Już sama podróż na ten kontynent dla wielu z nas może być ogromnym wyzwaniem, ale to co planuje Tomek przeczy wszelkim zasadom logiki. Absolwent Politechniki Białostockiej zamierza przemierzać Czarny Ląd autostopem i hulajnogą. Tomek Jakimiuk będzie relacjonował swoją podróż w internecie. Będzie publikował filmy i zdjęcia. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy, które ułatwią Tomkowi organizację tej niezwykłej wyprawy.

Czytaj także: Woj. Podlaskie. Latający jeleń uchwycony na kamerze! Hit internetu! [WIDEO]

- Zamierzam po raz pierwszy zapuścić się na afrykańskie bezdroża - napisał Tomek. - Podczas tej podróży, chcę relacjonować to, co zobaczę i doświadczę wędrując na hulajnodze i autostopem, śpiąc pod namiotem.

W zamian za wpłaty, Tomek może przesłać darczyńcom unikatową pocztówkę ze środka Afryki.

Tomek Jakimiuk jest podróżnikiem, blogerem, entuzjastą fotografii reportażowej. Jest autorem książki podróżniczej "Jak To daleko - jachtostopem i autostopem z Podlasia do Meksyku", laureatem Travelerów National Geographic oraz Festiwalu KOLOSY. Hulajnogą i autostopem z Polski dotarł m.in. do Chin i Pakistanu. Prowadzi bloga jaktodaleko.pl na którym opisuje swoje podróże oraz zamieszcza rady dla początkujących podróżników.

- Moje podróże zaczęły się w 2013 roku - czytamy na jego blogu. - W pewnym momencie zauważyłem, że to, co publikuję na swoim prywatnym profilu Facebook, ma coraz większe uznanie wśród znajomych i co ważniejsze również u ludzi, których kompletnie nie znałem. W 2014 roku założyłem Fanpage na Facebooku o dumnej nazwie Jak To daleko. Po tym kroku zacząłem kombinować z blogiem. Szybko zrozumiałem, że ograniczone możliwości tego wirtualnego miejsca są dla mnie barierą w rozwoju.

Czytaj także: Białystok na nowych zdjęciach Google Street View. Czy znajdziesz siebie? [ZDJĘCIA]

Tomek jest obecny w mediach społecznościowych. Możemy go znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz YouTubie, gdzie publikuje ciekawe filmiki ze swoich podróży. Pochodzi z Siemiatycz. Tomek zdecydowanie zasługuje na obecność w naszym zestawieniu: Białostoczanie na YouTube, Facebooku i Instagramie. Najciekawsze profile, które warto obserwować!