Gdzie jest burza? Radar burz na żywo. Mapa burz online

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Gdzie jest burza? Radar burz na żywo. Mapa burz online

Gdzie jest burza? Poznań i Toruń pod wodą. Niedługo zaleje kolejne miasta! [RADAR BURZ, wtorek 22.06.21 r.]

2021-06-22 21:23

Burze nad Polską. Gdzie są? Gigantyczna ulewa nawiedziła we wtorek (22.06.21 r.) Poznań, miasto jest sparaliżowane. Mieszkańcy regionu tak dużej dobowej sumy opadów nie widzieli od przeszło 5 lat. Internet obiegają zdjęcia ludzi brodzących po kolana w wodzie! Nie inaczej jest na Mazowszu, gdzie strażacy notują kolejne interwencje, czy w Toruniu i Olsztynie. To nie koniec podtopień w Polsce! Wichury, gradobicie i potężne opady czekają kolejne miejscowości! Wiemy, które będą następne.

Gdzie jest burza? Wichury i ulewy nad Polską. Zalało Poznań i Toruń. Synoptycy ostrzegają kolejne miasta! [RADAR BURZ]

Gdzie są burze w Polsce? We wtorek 22.06.21 r. najpotężniejsze straty odnotował Poznań, tamtejsi strażacy interweniowali już prawie 2 tysiące razy. Internet obiegają zdjęcia z podtopień, zalane są wiadukty, samochody i lokalne drogi. Podobnie jest w podpoznańskich gminach, utrudnienia wciąż trwają, choć burza już przeszła. Szczegóły nt. sytuacji w Poznaniu sprawdzisz TUTAJ.

Ogromne utrudnienia także na Mazowszu:  według danych PAP, do godz. 19.30 mazowieccy strażacy interweniowali w związku z frontem burzowym 153 razy. Spośród 153 interwencji strażaków na Mazowszu najwięcej - 31 miało miejsce w Wołominie. 

Kujawsko-Pomorskie: Już ponad 100 interwencji w regionie. W Toruniu zalany został parking podziemny jednej z galerii handlowych. Było tam ok. pół metra wody, ale strażakom udało się ją już wypompować. "Teraz front burzowy idzie od zachodu, więc najwięcej interwencji w ostatnich godzinach jest w powiecie żnińskim. Wcześniej sporo było ich w Toruniu, trochę w Brodnicy" - komentował dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP.

Małopolskie: Większość interwencji dotyczy samego Krakowa, ale poza nim, strażacy wyjeżdżali też do akcji w Myślenicach, Wadowicach i Wieliczce. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim połamanych gałęzi, drzew, zatkanych i niedrożnych przepustów, zalanych piwnic i garaży. Nie odnotowano osób poszkodowanych.

To będzie trudna noc! Zaleje kolejne miasta?! Gdzie będzie kolejna ulewa? [Radar burz nad Polską]

Synoptycy już typują kolejne miasta. Cała dzisiejsza noc będzie burzowa. W pierwszej jej połowie opady będą gwałtowne, potem sytuacja będzie się powoli uspokajać. Gdzie obecnie zmierzają burze? Radar i komentarze synoptyków z portalu TwojaPogoda.pl wskazują na:

  • województwo podlaskie,
  • województwo lubelskie,
  • województwo świętokrzyskie.

To w tych regionach już niedługo mogą pojawić się kolejne podtopienia i potężne ulewy.

Gdzie są burze? Radar burz nad Polską! [obserwuj burze online]

We wszystkich wymienionych powyżej regionach mogą wystąpić:

  • obfite opady deszczu (do nawet 100 mm. w ciągu jednej godziny),
  • podtopienia dróg,
  • uszkodzenia dachów, karoserii samochodów, czy upraw,
  • porywiste wiatry (lokalnie nawet 120 km/h),
  • zerwane linie energetyczne.

Ostrzeżenia IMGW zostały wydane dla większości Polski (nie obejmują jedynie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego). Wszystkie ostrzegają przed gradem, burzami i upałem. 

Alarm pożarowy w centrum Warszawy