Gigantyczna kolejka TIR-ów na granicy białoruskiej. Czekają ponad 30 godzin!

2021-12-04 9:49

31 godzin czekają w sobotę rano kierowcy ciężarówek na wyjazd na Białoruś przez przejście graniczne w Bobrownikach - podała PAP podlaska Krajowa Administracja Krajowa. W kolejce przed przejściem na drodze krajowej nr 65 stoi 730 tirów czekających na odprawę. W ciągu ostatnie zmiany (dwunastu godzin) odprawiono 282 ciężarówki, które wyjechały na Białoruś.

Od piątku wieczorem, 3 grudnia ponownie prowadzono strefę buforową przed miejscowością Waliły Stacja, która pomaga w regulacji ruchem. W miarę prowadzonych odpraw, ciężarówki są sukcesywnie przepuszczane z drugiej do pierwszej strefy. Przejście w Bobrownikach od 9 listopada jest jedynym przejściem granicznym w Podlaskiem, gdzie obsługiwany jest drogowy ruch towarowy. Wtedy z powodu trudnej sytuacji przy granicy spowodowanej kryzysem migracyjnym zamknięto do odwołania sąsiednie przejście w Kuźnicy. Od tamtego czasu w Bobrownikach utrzymują się długie kolejki.

Warto dodać, że ostatniej doby zanotowano 62 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w sobotę Straż Graniczna. Dodała, że funkcjonariusze SG wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. "Minionej doby tj. 03.12 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 62 próby jej przekroczenia. Funkcjonariusze SG wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP" – podała na Twitterze Straż Graniczna.

Ponadto przekazała, że "zatrzymano 4 osoby za pomocnictwo: 2 obywateli Ukrainy, jednego obywatele Afganistanu oraz jednego obywatela Polski". Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku-17,5 tys., wrześniu-7,7 tys., sierpniu-3,5 tys.

Kuźnica. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak wygląda obozowisko migrantów
Sonda
Czy popierasz pomysł budowy muru na granicy z Białorusią?