Gmina Giby. Potrącony rowerzysta leżał w krzakach na poboczu drogi. Kierowca busa odpowie przed sądem

i

Autor: KPP Sejny Zatrzymany przez policję 31-letni kierowca busa.

Gmina Giby. Potrącony rowerzysta leżał w krzakach na poboczu drogi. Kierowca busa odpowie przed sądem

2020-12-22 12:46

Prokuratura Rejonowa w Sejnach (woj. podlaskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mieszkańcowi gminy Kalinowo, który jest podejrzany potrącenie rowerzysty i odjechanie z miejsca zdarzenia. 46-latek leżał nieprzytomny w krzakach na poboczu drogi. Gdy się ocknął, zdołał zadzwonić do swojej żony po pomoc. Oskarżony kierowca przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do tego wypadku doszło na początku lipca 2020 roku na drodze w miejscowości Pomorze w gminie Giby. Jak ustalili śledczy, 31-latek prowadząc pojazd dostawczy nie zachował odpowiedniego bocznego odstępu od jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. Do potrącenia 46-latka doszło podczas wyprzedzania. Kierowca busa zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Czytaj też: Młody mężczyzna nie żyje. Szokujące odkrycie w samochodzie zaparkowanym przed sklepem w Kolnie

46-letni rowerzysta stracił przytomność. Gdy się ocknął, leżał w krzakach na poboczu drogi i nie miał siły wstać. Zdołał jednak zadzwonić do żony, która go odnalazła. W szpitalu okazało się, że miał złamane żebra, doznał obrażeń w postaci masywnego urazu klatki piersiowej i pleców. Jak ustaliła prokuratura, te obrażenia stanowiły realne zagrożenie dla jego życia.

Policjanci zatrzymali kierowcę.

- Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego, wskutek którego pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także zbiegnięcia z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. - Przesłuchany przez prokuratora podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu. Wyjaśnił, że uciekł z miejsca zdarzenia, gdyż bał się konsekwencji.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Za spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Natomiast w przypadku zbiegnięcia sprawcy z miejsca takiego wypadku zagrożenie karne wzrasta do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcia: Groźny wypadek na DK 8. Kierowca osobówki utknął w aucie [ZDJĘCIA]

Rowerzysta przejechał na czerwonym świetle. Policjanci natychmiast zaczęli pościg.