Grajewo. Policjanci uratowali z płonącego domu cztery osoby

i

Autor: KPP Grajewo Grajewo. Policjanci uratowali z płonącego domu cztery osoby

Grajewo. Policjanci uratowali z płonącego domu cztery osoby

2019-02-01 16:32

Grajewscy policjanci zostali zaalarmowani o pożarze w rejonie domków jednorodzinnych przy ulicy Dwornej w Grajewie. Natychmiast udali się na miejsce. Budynek był zadymiony i wydobywały się z niego płomienie. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych udało się bezpiecznie wyprowadzić cztery osoby z płonącego domu.

W czwartek po godzinie 16 dyżurny KPP w Grajewie otrzymał informację o pożarze jednego z domów jednorodzinnych przy ulicy Dwornej. We wskazane miejsce natychmiast udali się mundurowi.

- W oknie budynku było widać płomienie - informuje oficer prasowy policji. - Z uwagi na realne zagrożenie życia mieszkańców, funkcjonariusze weszli do środka płonącego domu.

Czytaj także: Pościg za przemytnikami. Staranowali kolczatkę. Funkcjonariusz podlaskiej Straży Granicznej został ciężko ranny

W jednym z pomieszczeń policjanci zastali dwóch mężczyzn, którym nakazali opuszczenie budynku. Następnie udali się do drugiego pomieszczenia, skąd wydobywał się dym. Drzwi były zamknięte od środka. Policjanci po pokonaniu zabezpieczeń, na podłodze w pobliżu płomieni znaleźli leżącego mężczyznę. Był on przytomny, jednak posiadał poparzenia twarzy i dłoni. Mundurowi niezwłocznie wynieśli 68 - latka na zewnątrz.

Grajewo. Policjanci uratowali z płonącego domu cztery osoby

i

Autor: KPP Grajewo Grajewo. Policjanci uratowali z płonącego domu cztery osoby

W tym czasie na miejsce przyjechała straż pożarna, która natychmiast przystąpiła do gaszenia pożaru. W trakcie udzielania pierwszej pomocy poparzonemu mężczyźnie, policjanci dowiedzieli się, że w budynku pozostała jeszcze jedna osoba.

- Jeden z funkcjonariuszy wspólnie ze strażakiem udał się ponownie do płonącego budynku - kontynuuje oficer prasowy policji. - Po wybiciu szyby udało się wyciągnąć przez okno jeszcze jednego mężczyznę.

Dzięki błyskawiczne reakcji i sprawnemu działaniu udało się uratować życie czterem osobom. Teraz dokładne okoliczności zdarzenia szczegółowo wyjaśnią grajewscy policjanci.

Czytaj także: Białystok. Wypadek z udziałem radiowozu. Policjant trafił do szpitala