Orłowo. Pościg za przemytnikami. Staranowali kolczatkę. Funkcjonariusz Straży Granicznej został ciężko ranny

2019-01-31 10:08

Przemytnicy staranowali blokadę postawioną przez podlaskich pograniczników. Jeden z funkcjonariuszy został ciężko ranny. Trafił do szpitala.

Te dramatyczne wydarzenia miały miejsce w środę około godziny 18 w powiecie suwalskim. Zaczęło się od tego, że funkcjonariusz straży granicznej chciał zatrzymać do kontroli dwa busy. Jechały z Suwałk w stronę Bakałarzewa. Kierowcy tych aut widząc funkcjonariusza zawrócili z powrotem w kierunku Suwałk. Pogranicznik ruszył za nimi w pościg.

Czytaj także: Białystok. Wypadek z udziałem radiowozu. Policjant trafił do szpitala

Na wysokości miejscowości Orłowo funkcjonariusze straży granicznej postawili blokadę z kolczatkami. Przemytnicy nie zamierzali się zatrzymać. Przejechali po kolczatce, a potem uderzyli w pojazd straży granicznej. Jeden z funkcjonariuszów został ciężko ranny.

- Z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala - informuje Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Czytaj także: Wypadek w centrum Białegostoku. Karetka przewróciła się na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Udało się zatrzymać przemytników. Przewozili nielegalne papierosy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Suwałkach.