Liczba chorych na Podlasiu wciąż rośnie

i

Autor: pixabay.com/jarmoluk/CC0 Liczba chorych na Podlasiu wciąż rośnie

Grypa szaleje w całym regionie. Wirus zaatakował już tysiące osób!

2017-02-07 12:46

Białostockie przychodnie są oblegane przez pacjentów chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W województwie podlaskim, w ciągu tygodnia zanotowano osiemnaście tysięcy przypadków. Statystyki rosną z dnia na dzień.

Grypa szlaje - niestety zachorowań ma być jeszcze więcej - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Przed nami bowiem dopiero szczyt grypowego sezonu. W przychodniach rodzinnych ustawiają się tłumy kichających i kaszlących mieszkańców Białegostoku. Głównie są to dzieci. W kolejce trzeba spędzić nawet kilka godzin. Ogromny wpływ na tak dużą liczbę chorych ma między innymi pogoda.

Liczba chorych rośnie

W ciągu ostatniego tygodnia, w całym kraju zachorowało ponad 230 tysięcy osób. Największa liczba chorych jest na Mazowszu - 40 tysięcy osób - i Małopolsce - 30 tysięcy. Ponadto ponad 1000 osób w Polsce trafiło do szpitala z powikłaniami pogrypowymi. Sytuacja pogarsza się także na Podlasiu.

Zatem co robić, aby nie zachorować?

Jak mówią specjaliści - jednym ze sposobów są szczepionki przeciwko grypie, jednak nie gwarantują one stuprocentowej skuteczności. Przede wszystkim należy ciepło się ubierać, ale nie przegrzewać, uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Pomaga także picie ciepłych napojów, na przykład herbaty z imbirem i cytryną. Równie ważna jest odpowiednia ilość snu i częste mycie rąk.

Pamiętajmy, że w poniedziałek do szkół powracają z ferii uczniowie - wirus będzie więc mógł skutecznie zaatakować osoby, które obecnie są od niego odizolowane.