Grypa szaleje w całym regionie. Wirus zaatakował już tysiące osób!

2017-02-07 12:46
Liczba chorych na Podlasiu wciąż rośnie
Autor: pixabay.com/jarmoluk/CC0 Liczba chorych na Podlasiu wciąż rośnie

Białostockie przychodnie są oblegane przez pacjentów chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W województwie podlaskim, w ciągu tygodnia zanotowano osiemnaście tysięcy przypadków. Statystyki rosną z dnia na dzień.

Grypa szlaje - niestety zachorowań ma być jeszcze więcej - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Przed nami bowiem dopiero szczyt grypowego sezonu. W przychodniach rodzinnych ustawiają się tłumy kichających i kaszlących mieszkańców Białegostoku. Głównie są to dzieci. W kolejce trzeba spędzić nawet kilka godzin. Ogromny wpływ na tak dużą liczbę chorych ma między innymi pogoda.

Liczba chorych rośnie

W ciągu ostatniego tygodnia, w całym kraju zachorowało ponad 230 tysięcy osób. Największa liczba chorych jest na Mazowszu - 40 tysięcy osób - i Małopolsce - 30 tysięcy. Ponadto ponad 1000 osób w Polsce trafiło do szpitala z powikłaniami pogrypowymi. Sytuacja pogarsza się także na Podlasiu.

Zatem co robić, aby nie zachorować?

Jak mówią specjaliści - jednym ze sposobów są szczepionki przeciwko grypie, jednak nie gwarantują one stuprocentowej skuteczności. Przede wszystkim należy ciepło się ubierać, ale nie przegrzewać, uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Pomaga także picie ciepłych napojów, na przykład herbaty z imbirem i cytryną. Równie ważna jest odpowiednia ilość snu i częste mycie rąk.

Pamiętajmy, że w poniedziałek do szkół powracają z ferii uczniowie - wirus będzie więc mógł skutecznie zaatakować osoby, które obecnie są od niego odizolowane.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE