Hajnówka. Spowodował wypadek i uciekł przez okno. W aucie zostawił ranną pasażerkę

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Hajnówka. Spowodował wypadek i uciekł przez okno. W aucie zostawił ranną pasażerkę

Szuka go policja

Hajnówka. Spowodował wypadek i uciekł przez okno. W aucie zostawił ranną pasażerkę

2023-01-31 9:40

Straż Graniczna ścigała kierowcę seata, który nie zatrzymał się do kontroli. Auto wpadło w poślizg i wjechało w ogrodzenie posesji. Mężczyzna wydostał się z auta i uciekł, pozostawiając w aucie poszkodowaną pasażerkę. Uciekiniera szukają policjanci z Hajnówki.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w okolicach wsi Planta (pow. hajnowski) postanowili zatrzymać i skontrolować osobowego seata. Kierowca nie zareagował na podawane sygnały i z dużą prędkością zaczął się oddalać. - Gwałtownie przyspieszając omal nie potrącił funkcjonariuszy. Cała sytuacja powtórzyła się chwilę później, gdzie patrol współdziałający podjął kolejną próbę zatrzymania uciekającego pojazdu. Kierujący ponownie zignorował podawany sygnał do zatrzymania i kontynuował ucieczkę - informuje Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Kilka kilometrów dalej kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wjechał w ogrodzenie posesji w miejscowości Mikłaszewo.

Czytaj też: Lekarz zginął w potwornym wypadku na S8. "Mąż, ojciec, wspaniały człowiek"

- Przez wybitą szybę kierowca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając wewnątrz pojazdu zakleszczoną 27-letnią pasażerkę, która wymagała pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze wezwali służby ratownicze, udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb i karetki - kontynuuje Zdanowicz. W tej chwili policjanci szukają uciekiniera. Jak podała POSG, jego personalia są już znane.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni otrzymywać karę jak za zabójstwo?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!