15-latka zginęła w wypadku w drodze na imprezę

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Mariusz Chodorowski (32 l.) był świadkiem wypadku we wsi Kopiec i jako pierwszy rzucił się poszkodowanym na ratunek

„Horror! Jechali na imprezę. Szkoda tej 15-latki”. Tylko u nas wstrząsająca relacja świadka wypadku pod Sztabinem [WIDEO | ZDJĘCIA]

2020-12-02 5:24

– To wyglądało jak w horrorze – relacjonuje Mariusz Chodorowski (32 l.), który był świadkiem potwornego wypadku we wsi Kopiec niedaleko Sztabina i jako pierwszy rzucił się poszkodowanym na ratunek. Osobowym volkswagenem podróżowało pięcioro przyjaciół, wśród nich 15-letnia uczennica klasy mundurowej liceum w Dąbrowie Białostockiej. Mimo starań lekarzy, dziewczyna przegrała walkę ze śmiercią.

Za kierownicą osobówki, którą w minioną sobotę rozbawiona grupa przyjaciół wybrała się na imprezę urodzinową, usiadł Daniel K. (18 l.). Wśród czwórki pasażerów znalazła się Wiktoria R. (15-l.) – przeczytaj tutaj, kim była nastolatka.

Na wąskiej, krętej drodze we wsi Kopiec młody kierowca zdecydowanie przecenił swoje umiejętności. Na zakręcie stracił panowanie nad kierownicą i auto z wielką siłą uderzyło w przydrożne drzewo.

15-letnia Wiktoria zginęła w wypadku w drodze na imprezę urodzinową. Nastolatka trenowała boks

Mieszkam tu obok i byłem na miejscu pół minuty później. Tylne drzwi samochodu były wciśnięte do środka, ręka dziewczyny wystawała przez okno, a jej głowa jakoś tak dziwnie przekręcona – opowiada świadek zdarzenia Mariusz Chodorowski (32 l.). – Wszędzie było pełno krwi, jak w horrorze. Na ziemi walały się porozrzucane telefony, a jeden z chłopaków biegał i nie mógł przypomnieć sobie numeru na pogotowie. Pobiegłem do niego i krzyknąłem, by dzwonił na 112. Niewiele więcej mogłem zrobić, na szczęście szybko przyjechali strażacy ochotnicy z Jaziewa – relacjonuje mężczyzna pierwsze minuty po tragedii.

Gdy ratownicy wydostali zakleszczoną w aucie nastolatkę, wciąż żyła. Niestety, zmarła następnego dnia w szpitalu. – Prosimy o modlitwę w intencji Wiktorii. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci – pożegnali ją uczniowie i nauczyciele liceum, w którym się uczyła oraz trenerzy i działacze klubu pięściarskiego, którego była zawodniczką.