Huk petard wystraszył psy. Pomóż im wrócić do domu

i

Autor: Pixabay Huk petard wystraszył psy. Pomóż im wrócić do domu

Huk petard wystraszył psy. Pomóż im wrócić do domu

2019-01-02 12:41

Sylwester to traumatyczne przeżycie dla wielu psów, które boją się huku petard. Zwierzęta często uciekają od swoich właścicieli. Na fanpage'u białostockiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pojawiły się zdjęcia zaginionych zwierząt.

Białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami od kilku dni prowadzi akcję polegającą na zbieraniu informacji o zaginionych zwierzętach.

- Wszyscy wiemy jak bardzo cierpią nasze zwierzaki z powodu corocznych wybuchów petard i fajerwerków. Co roku wiele z naszych zwierzaków z tego powodu zostaje zagubionych. Ogromny strach i przerażenie powoduje ucieczkę i pęd przed siebie.

Czytaj także: Ciężarówka potrąciła mężczyznę na ul. Żeromskiego

TOZ Białystok ruszył ze specjalną akcją "Pogotowie Sylwestrowe". Dzwoniąc pod specjalny numer telefonu lub wysyłając wiadomość za pośrednictwem Facebooka można poprosić o pomoc w odnalezieniu psa lub poinformować, że znaleźliśmy psa, który prawdopodobnie zgubił się. Wystarczy wysłać zdjęcie z opisem pupila, imię oraz opisać okoliczności zaginięcia. Telefon będzie działać do 3 stycznia.

Na fanpage'u białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pojawiły się już pierwsze zdjęcia psów, które potrzebują pomocy w powrocie do swoich domów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE