Hulajnogą i autostopem przez świat. Podlasianin Tomasz Jakimiuk nominowany w konkursie Travelery National Geographic [GALERIA]

2017-03-12 18:35

Tomasz Jakmiuk z Siemiatycz w 11. edycji konkursu Travelery National Geographic. Podlasianin latem 2016 roku na hulajnodze i autostopem podróżował do Chin.

Tomek ma dopiero 26 lat, a zdążył już przebyć wiele tysięcy kilometrów. Latem 2016 roku na hulajnodze i autostopem podróżował do Chin. I właśnie za tę podróż otrzymał nominację National Geographic Traveler. Tomek wyruszył z Podlasia, przejechał Ukrainę, Rosję, Mongolię, aż do Chin po Wyżynę Tybetańską. W podróży spędził 105 dni.

Na Tomka można głosować w plebiscycie internetowym w kategorii "Podróż roku" i "Podróżnik online". Wchodźcie na stronę National Geographic. Głosowanie trwa do 18 kwietnia.

Travelery zostaną przyznane już po raz jedenasty.

Laureatami w sześciu kategoriach zostaną osoby, które w 2016 r. dokonały rzeczy wielkich, ważnych i wyjątkowych pod względem eksploracji, odkrywania i poznawania świata, ale także jego opisywania i ochrony. To również osoby, których zapał, determinacja i talenty są dla nas wszystkich inspiracją do realizowania swoich marzeń i działania na rzecz innych. W każdej kategorii nominowanych zostało po pięciu kandydatów. To internauci wybierają "Podróżnika roku" i "Podróżnika online". 

Koniecznie zajrzyjcie na blog Tomka - www.jaktodaleko.pl. Znajdziecie tam relacje z podróży, fantastyczne zdjęcia oraz filmy. 

ZOBACZCIE TEŻ: Gdzie zjeść w Białymstoku? Mamy dla was 8 restauracji, które warto odwiedzić [GALERIA ZDJĘĆ]