Straż graniczna

i

Autor: Straż Graniczna Zdjęcie ilustracyjne

Incydent na granicy z Białorusią. Straż Graniczna podsumowała minioną dobę

2022-06-07 9:00

40 migrantów próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - podsumowała we wtorek na Twitterze Straż Graniczna. Byli to między innymi obywatele Sudanu, Iranu i Sri Lanki. Na odcinku granicy chronionym przez placówkę SG Płaska 15-osobowa grupa osób uszkodziła tam concertinę.

Straż Graniczna podała, że na odcinku granicy polsko-białoruskiej chronionym przez Placówkę SG Płaska 15-osobowa grupa osób przekroczyła granicę, uszkodzono tam concertinę. 12 kolejnych cudzoziemców znajdujących się po białoruskiej stronie granicy podchodziło do niej na odcinku chronionym przez placówkę SG Białowieża. Do przekroczenia granicy jednak nie doszło. SG podała, że grupa ta wycofała się, gdy na miejsce przybyły polskie patrole.

Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim.  

Czytaj też: Gruzin rzucił się z kijem bejsbolowym na policjantkę. Z busa wybiegli imigranci [WIDEO]

SG podała w miniony piątek, że rozpoczęły się odbiory techniczne pierwszych ukończonych odcinków bariery budowanej na granicy polsko-białoruskiej. Jak poinformowała, przęsła ustawione są na długości 125 km, na pozostałych odcinkach (łącznie zapora będzie miała 186 km) prace też są zaawansowane. Prawie w całości gotowa jest droga techniczna biegnąca wzdłuż granicy, a wykonawcy deklarują dotrzymanie terminu oddania całej zapory do użytku z końcem czerwca.

Czytaj też: Podlaska Straż Graniczna: Nie mówimy, że zapora zabezpieczy nas w stu procentach

Trwa budowa zapory na granicy z Białorusią. Ma być gotowa do 30 czerwca
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?