W Jagiellonii Białystok Andrej Kadlec grać będzie z numerem 2.

i

Autor: Jagiellonia Białystok/materiały prasowe W Jagiellonii Białystok Andrej Kadlec grać będzie z numerem 2.

Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. To Andrej Kadlec

2019-01-07 16:02

Pierwszym zimowym wzmocnieniem Jagiellonii Białystok został 22-letni prawy obrońca, Andrej Kadlec. Słowak przeniósł się do Białegostoku ze Spartaka Trnava i związał się z Jagą 3,5-letnią umową.

Andrej Kadlec jest wychowankiem siedmiokrotnego mistrza Słowacji, MSK Zilina. Następnie przeniósł się do Spartaka Trnava. 22-latek w pierwszej drużynie Białych Aniołów rozegrał 83 spotkania, strzelił 3 gole i zaliczył 6 asyst.

Czytaj także: Sheridan odchodzi z Jagiellonii

W zeszłym sezonie był podstawowym elementem w mistrzowskiej układance Nestora El Maestro. Spartak sprawił sporą sensację i po 45 latach ponownie sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w kraju. Andrej rozegrał wówczas 28 meczów, strzelił 3 gole i zaliczył 4 asysty. Dzięki temu zespół z Trnawy mógł sprawdzić się w europejskich pucharach.

Zrinjski Mostar, Legia Warszawa i Crvena Zvezda w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz Olimpia Ljubljana w eliminacjach do Ligi Europy. Kadlec zagrał we wszystkich tych spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. Przed odniesioną w listopadzie kontuzją zdążył zagrać także przeciwko Anderlechtowi, Fenerbahce oraz Dinamo Zagrzeb w fazie grupowej Ligi Europy.

W Jagiellonii Białystok Andrej Kadlec grać będzie z numerem 2.